Brand

Ahoj,

chystám se ke koupi výše uvedeného objektivu (k tělu EOS M50), se kterým, mimo jiné, plánuju neoficiální focení firemní akce. Dříve jsem již takto fotil se seťákem (15-45mm f3.5 - 6.3), jenže ony se ty objektivy příliš nedají srovnat.

 

Jde o to, že si jej do odjezdu, v tomto konkrétním žánru, asi nestihnu vyzkoušet (vzdálenější portréty, skupiny lidí z blízké až střední vzdálenosti - většinou se bude jednat o interiéry). No a nejsem si jistý, jaké budou výsledky při plně otevřené cloně, resp. 1.4 - 1.8 - 2.0: bude hloubka ostrosti (resp. její rozsah) dostatečná? Někde jsem četl, že zvláště při 1.4 to může být problém - ne všechny osoby mohou být v rozsahu DoF, i když jsou víceméně na stejné úrovni. Nebo že foťák může mít potíže se zaostřením, zvláště v interiéru, když je méně světla.

 

Nechtěl bych pak doma zjistit, že mi lidi létají do pozadí/popředí - mám raději fotit např. při f2.0 a dorovnat to zvýšením citlivosti, nebo to není až zas tak horké? S časem asi nic moc neudělám, jednak ten objektiv nemá stabilizaci a nemůžu po lidech řvát, ať stojí v pozoru :D, tudíž pod 1/70 asi nepůjdu...

 

Děkuju za rady

Jakub