Brand

Ahoj Tome. Sice mně nenapadlo, co to může být, ale poslouchej....ta čára není jedna...Je jich pět, jedna je přesně ve středu snímku a ty horní nejsou symetricky s těmi spodními... podívej se na ten ukázkový snímek 1 : 1...jsou tam vidět...cice slabší,, ty krajní jsou nejslabší, ale jsou tam. Dobře je to vidět na levé části snímku.... ony totiž nejsou v tom počtu po snímku celém...na pravé straně jsou vudět jen 3 a to ta středová a dvě bližší středu. Ty vzdálenější už tam zanikly. Jinak tak či tak, nepřijde mi to jako škrábnutí, ale jako světelná stopa.... ale to je fakt jen nápad... Nicméně protože ta pozice čar je stejná zkus zmenšit snímek na šířku kinofilmu a zkusit hledat důvod na středu vedení film a ve vzdálenostech těch čar. A vezmi na to dobrou lupu...  Ten důvod je v aparátu. Kazety byly dvě a filmy taky dva ...jeden je jen ten foťák... Taky bych jakýmkoliv způsobem zjistil, jestli je ta čára na adní straně filmu, nebo ve vrstvě. Přece takový vryp by musel být na prudkém světle vidět.. Takže...bádej bádej....  a dej vědět...

Taky mně napadlo ten film napakovat zpět do kazety na filmu zezadu vyznači ty čáry, založit jej zpě a podívt se podle toho na mís kudy ty znčky cestují...přece něco najít musíš... teda.. pokud je to světlo, tak nemusíš. Tak či tak...je jasné že to vzniká při převíjení a nebo posunu snímků... 

František