Brand

už je asi pozdě-ale zeptal bych se jaký to je film? Je ta čára i mezi políčky (případně na osvětleném začátku, který čouhal ven z krabičky)? Nebo jen na snímku? Je to ze strany emulze? Při pohledu z bohu je to vidět jako škrábanec v emulzi nebo je to součást obrazu? Je na všech snímcích? Je stejná nebo se mění její tloušťka? ..měl bych podezření na nedoléhající nebo nedovírající závěrku.Pak by mohla mít jinou tloušťku na různých poíčkách filmu, pokud bylo natažené nové políčko a objektiv dlouho mířil do slunce (dlouho jsi foťák nosil bez krytky a svítilo do objektivu. 

Zkusil jsi nějaký snímek fotit také na výšku? Mechanické poškození dráhy filmu zepředu se se mi zdá málo pravděpodobné. Ono tam skoro nic není co by to mohlo způsobit. Obětoval bych nějaký levný (krátký) film na pár snímků při různých kombinacích času. Je vidět čára i na filmu? Mění se při různých časech? Je čára na všech filmech na stejném místě?

..ještě bych zkusil kouknout na dekl a hlavně na zadní přítlačnou destičku-jestli se z ní neodlupuje lak nebo tam není povolený nějaký šroubek/nýtek a nepoškrábal film ze zadu. To mělo by to být vidět přímo na filmovém pásu při pohledu pod šikmým světlem-aby se leskl. Připadá mi to jako poměrně jednoduchá závada, která musí jít snadno identifikovat. Jinak ta čára není jedna ani 3 ale je jich 5 (slabě patrné v levé třetině fotky).