Brand

Diskuse - Focení bleskem - sport - oslnění

Petr

8 příspěvků

Ahoj, chtěl jsem se prosím zeptat, zdali má někdo zkušenosti s použítím blesku při focení sportu. Zajímalo by mě jak moc blesk oslňuje závodníka. Jestli fotograf nemůže náhodou způsobit nehodu. Předpokládám situaci, že fotograf má možnost jít do bezprostřední blízkosti a je šero (večer, tma).

Modelové situace:

1) Motokros (např. 24hodinové závody)

2) Extrémní cyklistiské závody (např. downhill v lese). 

Mě konkrétně napadlo fotit hodně z boku nebo ze zezadu, aby fotograf nepustil blesk přímo do očí. Existují nějaká nepsaná pravidla? Nebo je takové focení úplně zakázáno.

před 5 lety

sladas

4173 příspěvků

Zezadu by to nemělo vadit, ale ten boční blesk nejdřív vyzkoušej na sobě co uvidš potom až ho na tebe někdo odpálí. Je tam extrémně velký světelný rozdíl a oku pak nějakou dobu trvá než se adaptuje a to je o hubu.

před 5 lety

Stanislav Souček

4569 příspěvků

Ahoj, chtěl jsem se prosím zeptat, zdali má někdo zkušenosti s použítím blesku při focení sportu. Zajímalo by mě jak moc blesk oslňuje závodníka. Jestli fotograf nemůže náhodou způsobit nehodu. Předpokládám situaci, že fotograf má možnost jít do bezprostřední blízkosti a je šero (večer, tma).

Modelové situace:

1) Motokros (např. 24hodinové závody)

2) Extrémní cyklistiské závody (např. downhill v lese). 

Mě konkrétně napadlo fotit hodně z boku nebo ze zezadu, aby fotograf nepustil blesk přímo do očí. Existují nějaká nepsaná pravidla? Nebo je takové focení úplně zakázáno.

před 5 lety

Já bych si to rozhodně nedovolil a u takových sportů už vůbec ne. A to ani z boku, zezadu, či odkudkoli. A za šera, či přímo za tmy, bych to považoval za zcela vyloučené a velmi nebezpečné. Snad jedině po dohodě s pořadatelem, ale pochybuji, že by na něco takového, s ohledem na bezpečnost soutěžících, přistoupil.

před 5 lety

petr777

438 příspěvků

Většina fotografů, co fotí sport používá bateriová záblesková světla 500 - 600Ws s HSS 

https://www.photoneurope.cz/cs/detail/prodej/hd-601-hss-bateriove-svetlo

O žádném problému s oslněním jsem od nich nikdy neslyšel (logicky bych to nedával např. přímo v proti očím) Většinou se svítí lehce z boku a nadhledu a ideální příslušenství je DEEP BOX :)

https://www.photoneurope.cz/cs/deep-boxy

 

 

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.