Brand

Diskuse - Jednotná úprava série fotografií

Dina

2 příspěvků

Dobrý den,

 

hledám odpověď na docílení jednotného vzhledu série např. 5-ti fotografií. Každá fotografie potřebuje jiné specifické úpravy. Existuje nějaký způsob, jak si to ohlídat? Čeho se držet? Předem děkuji moc za radu. Hezký den, DK

před 7 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Dobrý den, klíčem je dodržet stejný styl úpravy. V některých editorech lze dokonce použitou úpravu "překopírovat" na další fotky v řadě - např. v Lightroomu.

před 7 lety

Dušan

12 příspěvků

Dobrý den, klíčem je dodržet stejný styl úpravy. V některých editorech lze dokonce použitou úpravu "překopírovat" na další fotky v řadě - např. v Lightroomu.

před 7 lety

Ahoj, to jako že ve finále budu mít stejný kontrast, ostrost, vyvážení bílé atd. i u úplně různorodých fotek? Pokud ano, šlo by ten postup nějak upřesnit? Díky.

 

před 7 lety

Josef

170 příspěvků

Jen pokud jsou fotky pořízené za stejných podmínek (typicky během jednoho focení). Pokud jsou úplně jiné, tak je třeba najít to správné nastavení pro každou sérii odpovídající požadovanému výsledku. 

před 7 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Jak už zmínil Josef - pokud se jedná o fotky pořízené za stejného světla, tak potom lze jednotlivé úpravy překopírovat (v LR se tomu říká synchronizace úprav). Pokud se ale jedná o fotky odlišné, je pak potřeba úpravy provést odlišně tak, aby vizuálně byl výsledek co nejvíce konzistentní. Tj. hodnotícím kritériem je zde výsledný vizuální vjem.

před 7 lety

Dušan

12 příspěvků

Jj, tzv. hromadné úpravy. Já se lek, že už někdo vymyslel plugin nebo něco, co by sjednotilo různorodé fotky. :-D I když teoreticky nemožné by to asi nebylo...když už je ten histogram, kalibrační sondy atd. Jednou snad... :-)

před 7 lety

Dina

2 příspěvků

Dobrý den, klíčem je dodržet stejný styl úpravy. V některých editorech lze dokonce použitou úpravu "překopírovat" na další fotky v řadě - např. v Lightroomu.

před 7 lety

Dekuji za rady.

Vyzkouším. Jak píšete zřejmě to bude fungovat u fotografií pořízených za stejných podmínek. U těch co byly vyfoceny jindy jsem právě zkoušela dodržet stejné postupy, ale nezdá se mně, že by to vypadalo stejně. Myslela jsem, že třeba při úpravě v raw, když dám stejné hodnoty, tak by to mohlo fungovat, ale moc ne :)

Hezký den,

DK

před 7 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Ono je to logické... když je to pořízeno za jiného světla, tak ta fotka ve výsledku musí být jiná. To ani jinak nejde. Úpravami jako expozice, kontrast, vyvážení bílé atd. je lze co nejvíce "sjednotit", ale vždycky tam bude rozdíl...

před 7 lety

Róbert

2 příspěvků

Odpoveď na svoju otázku možno nájdeš v tomto článku :) 

https://contentbs.com/uprava-fotiek-adobe-lightroom-classic/

je tam vysvetlená základná práca s Lightroomom, tak snáď ti to pomôže

před 3 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.