Brand

Diskuse - Nikkor 28-70 mm f/2.8 D IF-ED vs. Nikkor 85 mm f/1.8g

Jana

1 příspěvků

Dobrý den,

 

měla jsem v úmyslu zakoupit ke svému fotoaparátu Nikon D3100 objektiv Nikkor 85mm f/1.8g, ale aktuálně mi byl nabídnut i objektiv Nikkor ZOOM 28-70 mm f/2.8 D IF-ED. Ráda bych poprosila o radu, který je pro mě vhodnější, když fotím portréty a skupinkové fotky rodin s dětmi...

 

Předem moc děkuji za ochotu, Jana

před 7 lety

Josef

170 příspěvků

Dobrý den,

ten 28-70mm vypadá jako starší a poměrně dobrý objektiv, ale nemám s ním zkušenosti ani jsem na internetu nenašel recenze (dxomark...).

Naopak 85mm f/1.8G mám asi dva týdny, fotím na f/2.8 a kvalita je i na mé D7100 celkem slušná. I na f/2 vypadal stále použitelně. Na vaší D3100 bude rozhodně podávat fantastické výsledky a těžko seženete ještě něco lepšího.

Jako jediný problém bych viděl v absenci stabilizace - musím fotit na čas 1/200 a spíše kratší, abych fotky udržel a nerozmazal. Na celé postavy je potřeba odejít poměrně daleko, což je občas problém, ale pokud máte s sebou ještě jeden zoom, tak se to dá pořešit.

 

sladas doporučuje 16mm bez AF - to nechápu. Bral bych ho na noční oblohu, ale tohle je i na rodinu moc široké a navíc bez AF...

před 7 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.