Brand

Diskuse - Nikon 1 V2

Filip

5 příspěvků

Dobrý den,

sháním již delší dobu nějaký rodinný fotoaparát. Cenový limit kolem 10-13 tis. Kč. Chtěl bych ho hlavně na focení malého synka, který se má co nevidět narodit. A také na focení hlavně venku na výletech. Měl jsem v obchodě možnost si vyzkoušet ovládání a celkovou ergonomii na Nikonu 1 V2 a moc se mě líbil el. hledáček. Jaký je tento fotoaparát se základním objektivem ? Moc testů jsem na něj nenašel. Nebo je nějaký podobný fotoaparát s lepší světelností a dobrým hledáčkem v tét cenové kategorii ? Předem děkuji za rady. Pěkný den.

 

Filip Č.

před 8 lety

Filip

5 příspěvků

Zajímavé. Ještě jsem měl možnost vyzkoušet Olympus Stylus 1s. Také mě přišel velmi povedený.  Jak by dopadl v porovnání s Olympus OM-D E-M10 ? Díky

 

před 8 lety

Filip

5 příspěvků

Zaujala mě i tato volba https://www.alza.cz/canon-eos-100d-body-ef-s-18-55mm-is-stm-75-300mm-dc-iii-d3593063.htm?o=1 . Za tu cenu jsou k němu i 2 objektivy a velikostně to tak propastný rozdíl oproti Olympusu není. Ani jedno už nestrčím jednoduše do kapsy jako obyč.kompakt. A na nějaké to občasné akční foto (např.hasičský sport) by byla asi zrcadlovka vhodnější. 

 

 

před 8 lety

Aleš

263 příspěvků

 Ahoj Filipe,

 máš pravdu v tom, že Olyho, ani Kanóna do kapsy nestrčíš,

 ono je to problematické i se systémovými kompakty, ovšem

 pokud nenosíš hubertus, ten má velké kapsy :-). A vidím,že

 se pomalu posouváš k něčemu solidnějšímu, než je nějaká

 plastová krabička s automatem, což je jistě z fotografického 

 hlediska chvályhodné. Ta M10 i D100 jistě nejsou špatná 

 volba a výstup z nich bude výborný. A buď si jistý, že 

 robátko co čekáte, jen co trochu povyroste a postaví se 

 na všechny"čtyři" bude akční ažaž. Takže rychlý AF se 

 bude víc než hodit. Také jsi zmínil hasičský sport a tam

 se občas (prý) vymkne kontrole proudnice a zavlaží celé

 okolí.No a to by se mohl hodit voděvzdorný foťák i objektiv,

 a tím je například Pentax K-S2.(už je tu opět propagátor

 Pentaxu Aleš, doufám, že za to nebudu kamenován).

 Pěknou recenzi na tento přístroj napsal 30,2,2015 zde

 na FR Martin. Už jsme se sice přehoupli přes tebou

 stanovenou hranici 13tisíc. Ale zvaž i to, že s takovou

 zrcadlovkou budeš nejmíň 5-6 let zaznanenávat od

 narození až po první třídu,veškeré pokroky vašeho

 dítěte a to za nějakou investici stojí, ne? :-)

 Tak ještě popřemýšlej, zvaž pro a proti a zkus si 

 někde najít fotoobchod a aparátky si osahat.

 

před 8 lety

STigre

164 příspěvků

Zaujala mě i tato volba https://www.alza.cz/canon-eos-100d-body-ef-s-18-55mm-is-stm-75-300mm-dc-iii-d3593063.htm?o=1 . Za tu cenu jsou k němu i 2 objektivy a velikostně to tak propastný rozdíl oproti Olympusu není. Ani jedno už nestrčím jednoduše do kapsy jako obyč.kompakt. A na nějaké to občasné akční foto (např.hasičský sport) by byla asi zrcadlovka vhodnější. 

 

 

před 8 lety

Ten canoňácký tele-zoom-objektiv 75-300 nemá stabilizaci, takže na nějaké akční focení bez stativu moc použitelný asi nebude.

před 8 lety

sladas

4173 příspěvků

http://www.dpreview.com/reviews/olympus-om-d-e-m10/13 zde si můžeš porovnat obrazový výstup tebou zmiňovaných aparátů, v roletkách najdeš aparát a ISO, v testovacím obrázku najedeš obdelníčkem na část obrázku kterou chceš porovnat. Canon EOS 100D=Canon Eos Rebel SL1. Jo a u akční fotografie ti spíš pomůže krátký čas,co nejnižší clona a vyšší ISO, neb rychleji pohybující se předměty i se stabilizací na 1/60s ostré neuděláš.

před 8 lety

Filip

5 příspěvků

Koukám na to porovnání a obrazový výstup z Olympuse E-M10 mě hodně překvapil. Tak to asi vyhraje. Ceny jsou teď hodně příznivé.

před 8 lety

lecter

30 příspěvků

Každý ať si vybere dle svého, neboť je to jeho plné právo. :)

Já osobně, kdybych chtěl něco menšího, volím Sony nebo Fuji (s velikostí snímače alespoň APS-C). Kdybych chtěl něco většího, volím zrcadlovku středních řad (Canon, Nikon, Pentax).

před 8 lety

lecter

30 příspěvků

Ten canoňácký tele-zoom-objektiv 75-300 nemá stabilizaci, takže na nějaké akční focení bez stativu moc použitelný asi nebude.

před 8 lety
před 8 lety

Filip

5 příspěvků

Je pravdou že z důvodu velikosti také stále ještě zvažuji Canon Powershot G7/9X. Přeci jenom u něj není problém mít ho stále u sebe. Ale už bych se musel smířit s nepřítomností hledáčku. Co na plat. Trh je velký a možností mnoho.

 

před 8 lety

lecter

30 příspěvků

Je pravdou že z důvodu velikosti také stále ještě zvažuji Canon Powershot G7/9X. Přeci jenom u něj není problém mít ho stále u sebe. Ale už bych se musel smířit s nepřítomností hledáčku. Co na plat. Trh je velký a možností mnoho.

 

před 8 lety

Asi bych se kompaktu od Canonu nebo Nikonu vyhnul. Pořád platí, že v tomto segmentu jsou trochu "pozadu".

před 8 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.