Brand

Diskuse - Olympus TG 810

Pavla

6 příspěvků

dobrý den , mám fotoaparát Olympus 810 pod vodou jsou fotky dobré, venku  také dobré , ale pokud s ním fotím vevnitř při horším osvětlení jsou na fotkách bílé tečky. Nevím čím to je už jsem zkoušela umývat ve vodě ,lěštit a pod. a mám to tam pořád. Poradí mě někdo čím to je a popřípadně zda se dá závada OPRAVIT?

před 8 lety

Josef

170 příspěvků

dobrý den , mám fotoaparát Olympus 810 pod vodou jsou fotky dobré, venku  také dobré , ale pokud s ním fotím vevnitř při horším osvětlení jsou na fotkách bílé tečky. Nevím čím to je už jsem zkoušela umývat ve vodě ,lěštit a pod. a mám to tam pořád. Poradí mě někdo čím to je a popřípadně zda se dá závada OPRAVIT?

před 8 lety

Dobrý den,

pomohlo by ukázat nějakou fotografii. S největší pravděpodobností se jedná o šum (vysoká citlovost ISO). To lze částečně vyřešit ve fotoeditoru, případě použít blesk... Fotoaparát ale konkrétně neznám, takže nevím jaké má možnosti nastavení.

před 8 lety

Pavla

6 příspěvků

Dobrý den, to jsem právě chtěla sem vložit ale nevím jak? poradíte mi?

před 8 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Dobrý den, jak už bylo u fotky napsáno, je to odrazem světla blesku od prachových částeček ve vzduchu. Podobný problém bývá třeba i venku když mrholí nebo je mlha. Vyhnout se tomu moc nedá - leda fotit jinde nebo bez blesku. Viz tedy fotka http://www.fotoradce.cz/tanecnici

před 8 lety

Pavla

6 příspěvků

Děkuji Vám Tomáši, takže to není chyba fotoaparátu? Nebo je potřeba jej jinak nastavit? Jsem amatér, moc tomu nerozumím proto se ptám a doufám že se na mě nebudete zlobit. Děkuji .

před 8 lety

sladas

4173 příspěvků

Problém je v tom, že na tomto fotoaparátu toho moc nastavit nejde, a to režm A, P, nebo scénické režimy.  Při velikosti snímače 1/2,3 je velká hloubka pole zaostření a tak ten prach vychází docela ostrý.   

před 8 lety

Pavla

6 příspěvků

Děkuji.

 

před 8 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Jak jsem psal - vyřešit to nejde. Jedině vypnout blesk  / nebo fotit v prostředí, kde ve vzduchu není prach, mlha, žádný aeorosl a podobně...

před 8 lety

Pavla

6 příspěvků

Jak jsem psal - vyřešit to nejde. Jedině vypnout blesk  / nebo fotit v prostředí, kde ve vzduchu není prach, mlha, žádný aeorosl a podobně...

před 8 lety

Dík ,já jen myslela že je rozbitý foťák ,tak teď už to vím a děkuji ještě jednou za rady.

před 8 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.