Brand

Diskuse - Potřeboval bych pomoct s výběrem fotoaparátu na focení makro a video do 5500,-

Vašek

9 příspěvků

Dobrý den,potřeboval bych,poradit s výběrem fotoaparátu na focení hmyzu a jeho natačení.

Zatím jsem koukal na tyto fotoaparáty:Sony Cyber-Shot DSC-WX350 a Olympus SH-60.

Potřeboval bych pomoc s výběrem,Jestli mám vzít v této cenové kategorii raději Nikon,Canon,Olympus nebo raději Sony.

Děkuji předem za odpověd Vašek.

před 9 lety

Vašek

9 příspěvků

Teď jsem ještě koukal na tento Olympus SZ-31MR,vypadá také dobře

před 9 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Dobrý den,

 

ono jde také o to - o jaký hmyz by se jednalo? Je třeba něco jiného fotit velmi plaché vážky a lezoucí mravence, kteří neutečou :)  Čím plašší hmyz, tím dále je od něj radno být = tím delší přiblížení je potřeba při záreň určitých makro schopnostech objektivu. Naopak na neplachý hmyz stačí v podstatě cokoliv.

před 9 lety

Vašek

9 příspěvků

Dobrý den,

 

ono jde také o to - o jaký hmyz by se jednalo? Je třeba něco jiného fotit velmi plaché vážky a lezoucí mravence, kteří neutečou :)  Čím plašší hmyz, tím dále je od něj radno být = tím delší přiblížení je potřeba při záreň určitých makro schopnostech objektivu. Naopak na neplachý hmyz stačí v podstatě cokoliv.

před 9 lety

Jde mi hlavně o motýli,a o dlouhozobku svízelovou.Koukal jsem,že už Olympus SZ-31MR není v prodeji.

před 9 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Díky za upřesnění. Motýli jsou vcelku plaší a mám pocit, že třeba na vzdálenost kratší než 1m není moc pravděpodobnost, že zůstanou v klidu. Dlouhozobka oproti tomu mi přijde není možná sice tak plachá, ale zato je velmi hbitá a u jednoho květu vydrží vždy maximálně pár sekund a hned odletí zase dál. Takže... by to chtělo fotoaparát s nějakým větším přiblížením a zároveň makro schopnostmi. A rychlými reakcemi (kvůli dlouhozobce).

 

Olympus SH-60 http://www.fotoradce.cz/olympus-stylus-sh-60 je v této cenové kategorii velmi schopný fotoaparát. Takže ten bych doporučit mohl.

před 9 lety

Vašek

9 příspěvků

Tak děkuji,ted už mám jasno(Olympus SH-60).Foták budu používat jak na motýli tak na drobné ptactvo.

 

před 9 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.