Brand

Diskuse - Vyber fotoaparatu Nikon d3300 vs Sony Alpha 5000 vs pouzity Nikon d7100

Ales

2 příspěvků

Zdravím lidi,

 

chci se vas zeptat na radu pri vyberu fotoaparatu...

 

Chtel bych vymenit moji dosluhujici nikon d70 (mam k ni 50mm 1,4 objektiv - na to jsem fotil vetsinu veci prevazne portrety, plus 2 setove objektivy:-) ted bohuzel nereknu jake :-) )

 

Kazdopadne mam na vyber moznost koupit:

Sony Alpha 5000 + 16-50mm objektiv + 50mm 1,8 objektiv (cena cca 15500)

Nikon d3300 + 18-55mm objektiv + 50mm 1,8 objektiv (puvodni nezvladne autofocus) - nyni davaji cashback 1300 zpet (cena cca 15500)

Nikon d3200 + 18-55mm objektiv + 50mm 1,8 objektiv (puvodni nezvladne aufofocus) (cena cca13500 - to se ty dva tisice navrch uz asi vyplati za d3300)

pouzita nikon D7000 nebo D7100 (kdyz na nejakou narazim) s tim ze pouziju puvodni objektivy

 

Pro sony mi mluvi hodne jedna vec a to je flexibilita a vyuzitelnost. Vim, ze tahat sebou a vytahovat tu d70 nebyl kolikrat med a ta skladnost sony, vyklopny displej atd. tomu pridavaji docela hodne na vyuzitelnosti.

 

Mizernej objektiv bych snad nejakym raw profilem take narovnal. Kazdopadne dost podpstatne je, zdali z nikon d3300 eventualne d7100 nelezou vyrazne kvalitnejsi fotografie.

 

samozrejme je zde i varianta pokusit se prodat puvodni 50mm 1,4 objektiv (mozna by se na nej kupec nasel), ty setove objektivy co byli k d70 asi velkou cenu mit nebudou.

před 9 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ahoj, máš už tedy v plánu fotit přes displej a vypustit focení přes hledáček? A má to být "nové" nebo může být bazarové?

před 9 lety

Ales

2 příspěvků

Zdravim,

 

preferenci v tomto smeru uplne nemam.

Hledacek je preci jen lepsi, ale nekdy muze byt i vyklopny displej vyhodou a dovolit mi fotografie, ktere naopak s hledackem vyfotit nemohu. (pamatuji si situace, kdy jsem byl s pevnou 50mm naplacnuty na zdi a rikal si sakra jeste tak kdyby se mi tam vesla hlava :-D )

 

co je podstatne:

- obrazova kvalita (hadam, ze se nebude u techto fotoaparatu nijak vyrazne lisit co se raw tyce - o ten mi jde predevsim.). Kazdopadne mohou zde byt rozdily

- kvalita videa (sice nevyuziji ja, ale muze se hodit otci, kdyz mu fotoaparat zapujcim)

 

Uprimne bych si nejradeji vybral D600, ale ta je cenove holt uz trosku "nekde jinde" :-D Tam je mi ale jasne, ze bych obrazovou kvalitu dostal na zcela jine urovni.

 

hlavni dilema tedy je.

Jake jsou vyhody Nikon D7100 v porovnani s osatnima nikonama. (jelikoz porizeni noveho objektivu + nikon d3300 vyjde stale levneji nez pouhe telo d7100, ktery bych pouzival s puvodnimi objektivy). Obavam se ze co se obrazove kvality zadne extra vyhody nedostanu, ale mozna se pletu.

 

Dale me zajima porovnani Nikon D3300 vs Sony A 5000 (6000 by byla opet jasna volba ale je jiz ponekud drazsi). V tomto smeru me zajima obrazova kvalita, kvalita videa (prubezneho zaostrovani) atd.

 

edit: pokud pominu strach z nakupu opotrebene veci, tak by mohla byt klidne i opotrebena

edit2: vcera ve fotolabu jsem narazil jeste na sony a 6000 s objektivem 16-50 za 15000kc za novy kousek coz je moc pekna cena :-D A na bazarovy nikon d5500

 

V soucasne chvili se tedy rozhoduji: sony a6000 vs nikon d5500 vs nikon d3300 (dokazete mi poradit pouze co se "obrazove kvality" plus "schopnosti natacet video"?. Ostatni parametry jsem schopen posoudit sam, ale tyto dva body moc posoudit nedokazi

 

 

 

před 9 lety

Martin

2849 příspěvků

nikon D7xxx má lepší hledáček, víc AF bodů, víc tlačítek, je odolný vůči nepřízni počasí... ale je větší a těžší

před 9 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.