Brand

Diskuse - Výběr kompaktu do 8000Kč

Milan

3 příspěvků

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně výběru kompaktu do 8000Kč. Zatím mám dva kandidáty, ale jsou již trochu starší. Novější v této cenové kategorii nejsou osazeny takovéto čipy... Canon PoweShot S120 (dotikový display, video 60fps, rychlejší processing...), Nikon Coolpix P340. Kompakt bude sloužit na běžné rodinné focení.

 

Děkuji Milan

před 8 lety

Milan

3 příspěvků

Ještě bych dodal, že se ve většině případů bude používat automatika.

před 8 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Pokud bych vybíral, tak mezi těmoto dvěmi určitě S120 - objektiv u řady s100-120 se opravdu povedl. Rozsah je 24- 120mm

Jsou tu i další podobné jako Panasonic LX7 s rozsahem 24-90mm ale lepší světelností než oba nahoře zmiňované.

Pak je tu i kompakt s větším rozsahem od Panasonicu LF1 a to 28-200. Všechny zmiňované fotoaparáty mají stejný snímač 1/1.7"

Pak je tu často zmiňovaný a vychvalovaný Sony RX100 MK1 

No a pak pokud nevadí velikost jsou tu kompakty s výměnnými objektivy s velikostí snímače, procesorem a někde i funkcemi totožnými s digitálními zrcadlovkami wink

před 8 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Ještě jeden tip zítra by měl být velký výprodej po vzoru amerických obchodů tzv. Black Friday, možná se objeví něco za zajímavé peníze..teda pokud se zapojí i prodejci fototechniky.

před 8 lety

sladas

4173 příspěvků

A taky by stála za úvahu Fujifilm XF1 s malinko větším čipem 1/1,5 a objektivem 25-100/1,8-4,9. Ten panák LX 7 bude asi lepší volba.

před 8 lety

Honza

22 příspěvků

Jojo, osobně bych taky místo S120/P340 sáhl raději po tom Panasonicu LX7.

před 8 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Já osobně bych připlatitl 1000czk a koupil rx100.

Neprocházel jsem všechno ale třeba na czc je se slevou RX100 za necelých 9t 

http://www.czc.cz/sony-cybershot-dsc-rx100-cerna/127581a/produkt

Platnost je do zítřejší půlnoci...

před 8 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Samozřejmě pokud nechete jít cestou kompaktů s výměnnými objektivy i tam se dá něco najít.

před 8 lety

Milan

3 příspěvků

Děkuji pánové, doteď jsme měli Panasonic DCM TZ2. Ale jak říkám hlavní co od něho očekávám je to, aby slušně fungoval automatický režim a fotil lépe i při umělém nebo horším osvetlení. Myslíte tedy, že Sony RX100 bude lepší volba než ten Panasonic LX7, když si tisícovku připlatím? 

Děkuji

Milan

před 8 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Ahoj sám vlastním Canon s100 a takže mám zkušenost se snímačem velikosti 1/1,7" (stejný jako lx7) a tam je otázkou co si představujete pod pojmem umělé nebo horší osvětlení? Podle mých zkušeností je maximální použitelné ISo 800- a to v kinosále dávalo při tomto nastavení Iso 800 f2,0 čas 1/60 a to jsou časy tak na portrétní fotografii určitě by to nebylo na nějaké sportovní záběry...

Tam by se možná hodil nějaký kompakt s výměnnými objektivy, tam díky výměnným objektivům se dá měnit rozsah i světelnost objektivů - samozřejmě je to o možnosti financí. 

Asi nejvíc napoví líbivost fotografií (samozřejmě někdo vykouzlí s levným fotoaparátem a editorem kvalitnější fotku než laik ze sebelepším vybavením :) )

Jen pro inspiraci galerie flickr a žánr "music" , který snad nejlépe vystihuje zhoršené světelné podmínky:

RX100

LX7

Nex5 /ilce5000

Oly em-10

ep:L6

Samozřejmě zaleží na nasvícené scéně jednotlivých akcí a schopnostech jednotlivců, takže některé fotky berte s rezervou...

 

Ona otázka, zda je lepší připlatit si za rx100 - Pokud bych já měl tenkrát na výběr mezi s100 ( v té době stala co dnes s120) anebo připlatit si za rx100, tak já bych si připlatil, ale tenkrát stál rx100MK1 13500 a to bylo skoro dvakrát tolik. Samozřejmě nevím jak je na tom LX7 s lepší světelností než je řada Canonn s1XX - to by Vám museli dát zpětnou vazbu jiní.

 

A zase trochu z jiného pohledu technika se od Panasonicu TZ2 posunula a tak vaše zadání může splňovat i kompakt za menší cenu samozřejmě s "rozumným rozlišením" . Jde o to jakou kvalitu požadujete, každý vnímá kvalitu jinak, a co Vám stačí teď nemusí Vám stačit s postupným zlepšováním se ..a tam už Vám pak bude digitální zrcadlovka anebo kompakt s výměnnými objektivy nabízet vetší možnosti - ale tam to pak bude taky o financích

 

před 8 lety

sladas

4173 příspěvků

Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.