Brand

Diskuse - Zrcadlovka Nikon D5600 + 18-140 mm VR

Jana

3 příspěvků

Dobrý den,
chci se zeptat, co na tento model říkáte? Uvažuji o jeho koupi.
Mám v úmyslu pořizovat především kvalitní rodinné fotky a videa. Dále by mě zajímalo, nakolik je tento foťák „praktický“, tím, myslím, zda je lehký a mohu s ním snadno fotit například na dovolené, kde se s ním budu vláčet třeba i po horách. Dále by mě zajímalo, zda jsou jím pořízené fotky a videa opravdu kvalitní. Ještě mě napadá se zeptat, zda je dobré pořizovat zrcadlovku (či radši koupit jiný druh fotoaparátu). Pokud budete mít jakékoliv další postřehy, sem s nimi:-).
Za všechny odpovědi a komentáře předem děkuji.

před 3 lety

sladas

4173 příspěvků

před 3 lety

Martin

283 příspěvků

No podle znění dotazu nejspíše budete začínající fotografka... :) a proto bych místo uvedené sestavy doporučil raději např. tento set Canon EOS M50 Mark II + 18-150mm.

Proč?

+ je lehčí

+ nabízí kvalitnější video vč. zaostřování 

+ díky koncepci (bezrcadlovka) uvidíte "výslednou" fotku hned při pořízení a může se tak snadněji předejít příp. chybám

- minusem je pak horší výdrž baterie a někomu může vadit elektronický hledáček (vyzkoušejte si to klidně někde osobně na prodejně)

P.S. Nic ve zlém, ale kvalitní fotky a video žádný přístroj sám od sebe snadno neudělá... pro to bude potřeba něco si o fotografii i videu předem nastudovat a ne jen mačkat spoušť... a pokud ne, tak je lepší spolehnout se na automatiku lepšího mobilu.

 

před 3 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Jano.

postřeh Martina považuji za trefný. Také nic ve zlém...pokud Martin uhodl a s focením a střihem videa hodláte začít, pokud cílem Vašich snímků bude prezentovat je cestou sociálních sítí, nebo promítnutí v mobilu, nebo doma na PC, tak jeho poslední doporučení je naprosto přesné. Dobrý mobil...tedy dobrý zejména co do snímání videa a focení..dnes za Vás udělá spoustu práce spojené se zpracováním podkladu snímku. Výrobci mobilů už dávno přišli na to, že se jim vyplatí nabídnout ve výrobku SW, který umí věci jaké lze udělat jinak jen za cenu vědomostí a kupy práce i času s podklady získanými z fotoaparátu. Mobil budete nosit po dovolené tak jako tak a rozhodně k němu nebudete nosit brašnu s příslušenstvím pro zrcadlovku, nemluvě o váze takového vabavení. Fotit mobilem pak budete moci bez obav, že se na Vás někdo bude "nehezky" dívat, když na něj , nebo jeho směrem otočíte zrcadlovku s teleobjektivem.

 

Pokud situaci neuhádl a hodláte strávit čas učením jak zacházet s fotoaparátem, s editorem snímků se střižnou videa.... tak se myslím bude situace měnit zejména podle toho, co do výbavy ( aparátu a objektivů , ale i střižny a editoru snímků + různého příslušenství aparátu...)  hodláte zainvestovat. 

 

S aparátem D5600 a zvažovaným objektivem uděláte za běžných podmínek v pohodě jakoukoliv fotografii, když budete vědět jak na to a kde jsou limity takového fotoaparátu. Stejně tak téměř s jakýkoliv současným fotoaparátem.

 

Osobně, pokud bych dnes zvažoval aparát na amatérské běžné focení, tak bych na cesty a na focení pořídil něco malého, co se vejde do kapsy - když už je potřeba mít pocit, že nefotím mobilem , ale foťákem. Ovšem připravte se na to, že se získanými obrázky a vieosnímky budete muset něco dělat, než z nich budou fotky lepší než z mobilu. Pokud ne, pak můžete dojít i k výsledku, který bude opačný.

František

 

před 3 lety

Jana

3 příspěvků

Dobrý den,

ozývám se trochu s prodlevou.

Přečetla jsem Vaše rady a pročetla jsem si rovněž recenzi na tento foťák. A také jsem si již něco málo o problematice nastudovala.

Jinak mou hlavní prioritou je mít krásná rodinná alba s kvalitními snímky, ale je mi jasné, že pořízení povedených fotografií bude vyžadovat určitě dost práce i času. S tím do toho jdu. Rovněž se ze začátku v problematice budu muset dost vzdělávat, ač třeba "pouze" prostřednictvím studia odborně zaměřených článků na internetu.

Jinak jste mou situaci odhadli naprosto přesně, jsem opravdu začátečník.

Děkuji tedy za Vaše rady a postřehy, rozhodně se mě nijak nedotkly, naopak jsem si z nich (doufám) vzala vše potřebné.

Jen bych se ještě ráda zeptala - jaký je Váš odborný názor na kvalitu foťáku v tomto mobilu - https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-note-9-lte-128gb-bila-d5838617.htm? Zatím tedy fotím pouze jím. A je mi jasné, že mám tak ušetřeno spoustu práce.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Pěkný den, Jana

před 3 lety

František

921 příspěvků

Dobrý den,

ozývám se trochu s prodlevou.

Přečetla jsem Vaše rady a pročetla jsem si rovněž recenzi na tento foťák. A také jsem si již něco málo o problematice nastudovala.

Jinak mou hlavní prioritou je mít krásná rodinná alba s kvalitními snímky, ale je mi jasné, že pořízení povedených fotografií bude vyžadovat určitě dost práce i času. S tím do toho jdu. Rovněž se ze začátku v problematice budu muset dost vzdělávat, ač třeba "pouze" prostřednictvím studia odborně zaměřených článků na internetu.

Jinak jste mou situaci odhadli naprosto přesně, jsem opravdu začátečník.

Děkuji tedy za Vaše rady a postřehy, rozhodně se mě nijak nedotkly, naopak jsem si z nich (doufám) vzala vše potřebné.

Jen bych se ještě ráda zeptala - jaký je Váš odborný názor na kvalitu foťáku v tomto mobilu - https://www.alza.cz/xiaomi-redmi-note-9-lte-128gb-bila-d5838617.htm? Zatím tedy fotím pouze jím. A je mi jasné, že mám tak ušetřeno spoustu práce.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Pěkný den, Jana

před 3 lety

Ahoj Jano.

 

Odborný názor na tento mobil si netroufnu, ale už z toho že se jedná o dnes již nižší střední třídu mobilu odpovídají tomu výsledky.... Snímky jsou dobré za dobrého světla, Nejlepší je ppod hlavní "fotoaparát" ten širokoúhlý drobet šumí, ale také se dá použít a nejslabší jsou snímky v nočním režimu. 

Dá se říct, že při dobrém světle a při udržení fotografovaného objektu u středu snímku z toho mohou vypadnout i dobré obrázky. 

Občas...jako každý automat bude mít problémy s určením expozice. 

Obecně mobil jako fotoaparát je fajn pro ty, co se s obrázky nechtějí zdržovat a nejde vlastně o to zda se to povede, nebo ne. Pokud toto chcete eliminovat začněte s fotoaparátem .... :-)

F

před 3 lety

Jana

3 příspěvků

Zrcadlovka Nikon 5600 x Bezzrcadlovka Nikon Z50

 

Krásný den všem opět:-),

 

jak z nadpisu vyplývá, rozhoduji se momentálně (po nastudování všech možných článků) mezi koupí těchto dvou fotoaparátů, tedy uvedené zrcadlovky a bezzrcadlovky. 

 

Jinak právě jsem podrobně rozepsala, ze svého pohledu, výhody a nevýhody obou. Bohužel se mi hodně dlouhý text smazal:-( a já již nemám na to ho sem vkládat podruhé (i proto, že jsem vycházela z různých odborných článků a dávala dohromady dost zdrojů).

 

Poprosím tedy o srovnání těchto dvou přístrojů. A především se chci zeptat na to, který je pro mě vhodnější (výše jsem popsala, za jakými účely bych fotoaparát primárně používala).

 

Snad jsem se vyjádřila jakžtakž srozumitelně.

 

Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

 

Jana

 

 

před 3 lety

sladas

4173 příspěvků

Na ovládání bude lepší zetko a i obrazově. Horší je zatím počet objektivů a jejich cena.  

před 3 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.