Brand

Fotografická expedice - Norsko - za polární září

Jak všichni dobře víme, Lofoty praskají ve švech pod náporem turistů a cestovatelů, proto jsem se porozhlédnul severněji a našel krajinu snad ještě zajímavější!

 

V okolí Tromsa jsou hory ještě výrazně vyšší a fjordy divočejší, pro krajináře doslova ráj. Dále ostrov Senja je severněji než Lofoty, proto je zde ještě větší šance pozorovat polární záře. Fjordy jsou tu stejně krásné a příroda divoká a liduprázdná, což je v dnešní době doslova zázrak. Po prvních návštěvách v předchozích dvou letech mohu s klidem říct, že se mně líbí ještě více, než co jsem kde jinde v Norsku viděl a fotografoval.

 

Senja se nachází vysoko nad polárním kruhem. Stejně tak jako například na Islandu je tu krajina, kterou jinde v Evropě prostě nemáte šanci zažít. Zima je ideální pro dlouhé východové a západové světlo. Noci pak nabízí, dovolí-li to počasí, možnost pozorování a fotografování polární záře, která se zde vyskytuje nejčastěji v Evropě. Občas je to doslova tanec!

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Nebudeme se učit pořizovat dovolenkové fotky, které v pravé poledne vyfotografuje každý. Budeme vstávat na východy slunce a chodit spát večer dlouho po západu slunce. Dovolí-li to počasí, zaměříme se především na pozorování a fotografování polární záře!

 

Cílem je zažít něco nového, navštívit jednu z krajinářsky nejvíce fotogenických oblastí v Evropě, zdokonalit se ve fotografování. Myslím, že ten kdo má rád přírodu a pobyt v ní, ten si určitě přijde na své. A když se k tomu ještě přidá to správné světlo, věřím že budete mít dlouho na co vzpomínat.

Program kurzu

V podstatě projedeme fjordy v okolí Tromsa a na Senje křížem krážem a budeme fotografovat na těch nejzajímavějších lokalitách.

Hlavní lákadla
- hluboké a úzké fjordy, které nikde jinde v Evropě neuvidíte (Norské fjordy byly časopisem National Geographic Traveller vyhlášeny nejlepším turistickým cílem na světě, vybíráno bylo odborníky ze 115 destinací na celém světě)
- hory okolo fjordů, které se z mořské hladiny zdvihají někdy téměř kolmo přes 1000 metrů vysoko
- drsné pobřežní útesy, ale také balvanité či písečné pláže
- staré rybářské osady na březích s typickými červenými domky a jejich atmosféra
- polární záře

Pro koho je kurz určen

Fotografické znalosti nerozhodují, každý cestovatel a fotograf si přijde na své. Začátečníci získají základní návyky při fotografování krajiny, zkušení je pak mohou rozvíjet a poznávat nová místa pro svou další tvorbu. Spokojenost zaručena, ověřeno předchozími akcemi, testováno na lidech :)

Doporučená fotovýbava

Fotografická výbava
- nejlépe zrcadlovku nebo bezzrcadlovku a několik objektivů pokrývající co největší rozsah (nejvíce se budou hodit ty širokoúhlé)
- samozřejmostí je stativ
- šedé a šedé přechodové filtry (nejsou nutností), dostatečný počet paměťových karet
- kabelová spoušť (není podmínkou, ale bez ní se ochudíte o expozice delší než 30 vteřin, vhodná bude také pro snímání hvězdné oblohy)

Ostatní výbava
- teplé nepromokavé oblečení a obuv (opravdu nepodcenit, teploty v noci mohou být pod nulou a při čekání na polární záři lehce prochladnete, přes den jen lehce nad nulou)
- čelovka a náhradní baterie

Proč právě náš kurz

- malá skupina fotografů a fotografek
- konečně už pořádně ovládnete svůj fotoaparát a porozumíte kompozici
- návštěva nejatraktivnějších lokalit na severu Norska
- předání kompletního know-how k docílení perfektních snímků
- individuální přístup ke každému z Vás a dostatek času pro případné konzultování oproti velké skupině lidí

- zkušenosti s pořádáním workshopů a expedic od roku 2009

Termíny a cena

Cena kurzu: 39 900 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Michal Balada, 737469108, Baladus@seznam.cz

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Michal Balada

Baladus@seznam.cz