Brand

Fotosetkání s Fotorádcem v atelieru 2008

Máte chuť sejít se s příznivci Fotorádce a ještě si u toho zafotit v atelieru vybaveném profesionálními světly? Můžete zažít obojí v jeden den, a to 1. listopadu 2008, kdy se koná již druhé Fotosetkání s Fotorádcem.

Na tomto druhém Fotosetkání si budete moci vyzkoušet, jak se fotí nejen portréty se studiovými světly. Hlavní náplní druhého foto-setkání je teoretický i praktický workshop zaměřený na fotografování v atelieru.

Kdy a kde bude druhé Fotosetkání

Druhé Fotosetkání s Fotorádcem se bude konat 1. listopadu 2008, v Praze od 10 hodin (dopoledne). Konkrétně se jedná o fotografický atelier na adrese Radlická 34 v Praze. Můžete se podívat na Mapu.

Tématický obsah druhého Fotosetkání

Hlavní náplní druhého Fotosetkání bude fotografování v atelieru při použití studiových světel. Na místě budou k dispozici profesionální světla od firmy Photon Europe, takže si budete moci vyzkoušet, jak se s takovým vybavením fotí.

K dispozici také budou modelky a vizážistka, takže opravdu bude co fotografovat.

Program bude začínat v 10 hodin dopoledne a bude mít následující průběh:

 • Uvítání účastníků, představení lidí z týmu Fotorádce a lektora vedoucího workshop.
 • Představení studiového vybavení Photon Europe.
 • Teoretická část:
  • Všeobecná pravidla při fotografování portrétu a aktu, při práci s modelem a zábleskovými světly.
 • Praktická část:
  • Praktická ukázka postavení scény a vysvětlení základních postupů nasvícení modelu při práci s černým pozadím (při práci s modelem se střídají účastníci workshopu za asistence lektora).
  • Praktická ukázka postavení scény a vysvětlení základních postupů nasvícení modelu při práci s bílým pozadím (při práci s modelem se střídají účastníci workshopu za asistence lektora).
  • Prohlížení pořízených fotografií, diskuse, konzultace s lektorem a ostatními účastníky.

Ukončení Fotosetkání není přesně naplánováno - můžete však předpokládat jeho ukončení v odpoledních hodinách.

Cílem fotografického workshopu je vysvětlení základů práce se zábleskovými světly při fotografování portrétu a aktu, proškolení v použití příslušenství zábleskových světel a vysvětlení základních charakteristik při modelování světla tak, aby zvolené příslušenství bylo vhodné pro daný typ fotografie.

Probírat se bude postup při práci s černým a bílým fotografickým pozadím. Po teoretickém úvodu bude vždy následovat praktická ukázka práce s modelem, při které budou fotografie pořizovat přímo účastníci workshopu a jejich provedení na místě konzultovat s lektorem, který jim bude pomáhat s odstraněním případných nedostatků.

Na tomto druhém Fotosetkání s Fotorádcem se tak nejen dozvíte, jak fotit se studiovými světly, ale na vlastní kůži si to také vyzkoušíte. Počet účastníků je omezený (aby měl každý dost prostoru), takže s přihláškou zbytečně neotálejte (viz níže).

Jak se zúčastnit

Pokud se chcete druhého Fotosetkání s Fotorádcem zúčastnit a vyzkoušet si tak fotografování v profi atelieru, pak pošlete e-mail na tuto adresu: tento e-mail je nutné přepsat - nelze jej překopírovat kvůli spamové ochraně

Do předmětu e-mailu napište "Přihláška Fotosetkání" a do obsahu zprávy prosím uveďte své jméno. Každému nahlášenému účastníkovi budeme e-mailem potvrzovat jeho závaznou přihlášku na Fotosetkání s Fotorádcem.

Účastnický poplatek je stanoven ve výši 490Kč na osobu. Věřte, že Fotosetkání nepořádáme ze ziskových účelů - je potřeba zaplatit pronájem atelieru, modelky a vizážistku a to vše něco stojí. Účastnický poplatek uhradí každý účastník na začátku Fotosetkání.

Počet účastníků je vzhledem ke kapacitě atelieru limitován počtem zhruba 30 účastníků. Proto pokud chcete mít jistotu, nahlašte se prosím na Fotosetkání e-mailem (viz výše) co nejdříve.

Co si vzít s sebou

Z hlediska fotografického vybavení s sebou nemusíte mít nic speciálního. Pokud máte, vezměte si s sebou svůj fotoaparát. To znamená, že s sebou nemusíte mít žádné konkrétní fotografické vybavení. Druhé Fotosetkání je otevřeno pro všechny fotografy, od amatérů až po pokročilé. Jediným nutným vybavením je dobrá nálada a chuť k fotografování.

Pokud máte nějaké dotazy týkající se druhého Fotosetkání, pište na výše uvedený e-mail tento e-mail je nutné přepsat - nelze jej překopírovat kvůli spamové ochraně.

Fotosetkání s workshopem v sobotu 1.11.2008 bylo kapacitně již zaplněno, takže není v našich silách přibírat další účastníky. Podobnou akci budeme jistě pořádat v průběhu příštího roku, takže budete mít možnost se zúčastnit příště. Děkujeme za pochopení.


Štítky: fotosetkání

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Ostatní

Všechny články kategorie

Urychlí pandemie likvidaci full-time fotografů?

Jestli se někteří fotografové dostali poslední dva roky do problémů kvůli saturaci trhu, co provede s jejich podnikáním současná…

16.3.2020

Tomáš

Jak se vyhnout napadení žralokem nejen při focení?

Řada z vás se mě po fatálním napadení turisty v Marsa Alam ptala, co dělat, když pod vodou při focení, šnorchlování nebo potápění…

16.8.2018

Václav

Jak odevzdáváte své fotografie?

Fotografie se stala nejen zábavou, ale i (vedlejší) prací pro mnoho fotografů. A tak se vcelku často diskutuje otázka - jakým…

4.5.2017

Tomáš

Jak na ostré fotky: 5 tipů pro začínající fotografy

Nezáleží na tom, jestli jste si koupili svoji první zrcadlovku značky Nikon, Canon či Pentax – i tyto skvělé aparáty dokážou…

17.3.2017

Redakce Fotorádce.cz

Otázka pro fotografy: nová výbava nebo vzdělávání?

Krásné fotky - to je něco, co by chtěl asi každý amatér i profesionální fotograf. Otázkou do pranice je - jak něčeho takového…

7.3.2017

Tomáš

Nestaňte se otrokem svého fotoaparátu

Poslední dobou jsem až příliš často svědkem zarážejícího jevu. Všichni všechno fotí, natáčí, ale málokdo se opravdu dívá kolem…

8.6.2016

Tomáš