Brand

Fotosetkání s Fotorádcem v atelieru 2009

Máte chuť si vyzkoušet, jak se fotí s profi vybavením v atelieru? Chcete se sejít s dalšími fotografy a probrat různé techniky focení a další témata? Můžete zažít obojí v jeden den, a to 17. července 2009, kdy se koná Fotosetkání s Fotorádcem v atelieru.

Na tomto Fotosetkání si budete moci vyzkoušet, jak se fotí nejen portréty se studiovými světly. Hlavní náplní foto-setkání je teoretický i praktický workshop zaměřený na fotografování v atelieru.

Kdy a kde bude Fotosetkání

Fotosetkání s Fotorádcem se bude konat 17. července 2009, v Praze od 10 hodin (dopoledne). Konkrétní adresa atelieru je Fotoateliér PHOTON EUROPE, Starokošířská 6/11, Praha 5 - Smíchov.

Tématický obsah Fotosetkání

Hlavní náplní Fotosetkání bude fotografování v atelieru při použití studiových světel. Na místě bude vést teoretický i praktický workshop oblíbený lektor Jaroslav Ježek. K dispozici budou modelky, vizážistka a profesionální světla od firmy Photon Europe (celkem 14 záblesků + veškeré studiové příslušenství PHOTON EUROPE). Takže si budete moci vyzkoušet, jak se s takovým vybavením fotí. K dispozici bude jak bílé, tak černé pozadí.

Program

Program bude začínat v 10 hodin dopoledne a bude mít následující průběh:

  • Uvítání účastníků, představení lidí z týmu Fotorádce a lektora vedoucího workshop.
  • 10:00 - 11:00 - představení studiového vybavení PHOTON EUROPE.
  • 11:00-12:30 - Teoretická část: všeobecná pravidla při fotografování portrétu a aktu, při práci s modelem a zábleskovými světly. V této části se účastníci dozvědí informace o tom, které příslušenství zábleskových světel je pro jaký typ fotografie vhodné. Lektor bude promítat fotografie na projektoru s praktickou ukázkou, jaké příslušenství bylo k jejich zhotovení použito.
  • 12:30-14:00 Praktická ukázka postavení scény a vysvětlení základních postupů nasvícení modelu při práci s černým pozadím (účastníci workshopu si mohou po nasvícení scény lektorem fotografovat přítomné modelky).
  • 14:00 - 15:15 Praktická ukázka postavení scény a vysvětlení základních postupů nasvícení modelu při práci s bílým pozadím. Obě scény budou v provozu současně (účastníci workshopu si mohou po nasvícení scény lektorem fotografovat přítomné modelky).
  • 15:15 - 15:45 Prezentace novinek a plánovaných změn na Fotorádce.cz. Po jejím ukončení mohou účastníci workshopu s lektorem provádět rozbor pořízených fotografií, zatímco na druhé scéně bude v případě zájmu dále probíhat fotografování modelek.
  • 16:00 - 17:00 Prezentace nabídky tematicky zaměřených workshopů pro pokročilé - (na druhé scéně bude v případě zájmu dále probíhat fotografování modelek).

Obsah workshopu na Fotosetkání

Cílem fotografického semináře je vysvětlení základů práce se zábleskovými světly při fotografování portrétu a aktu; proškolení v použití příslušenství zábleskových světel a vysvětlení základních charakteristik při modelování světla tak, aby zvolené příslušenství bylo vhodné pro daný typ fotografie.

Dále budou účastníci seznámeni s novinkami a možnostmi vlastní prezentace na serveru Fotorádce.cz a nabídkou dalších tematicky zaměřených workshopů.

Probírat se bude předně postup při práci s černým a bílým fotografickým pozadím. Po teoretickém úvodu bude vždy následovat praktická ukázka práce s modelem, při které budou fotografie pořizovat přímo účastníci workshopu a jejich provedení na místě konzultovat s lektorem - který na pořádání bude dělat rozbor fotografií pořízených účastníky.

Tento seminář je vhodný pro fotografy, kteří ještě vůbec nefotili, nebo teprve začínají fotit se studiovými zábleskovými světly. Získají na něm zkušenosti jak studiová světla používat a budou si moci vyzkoušet, jaké úžasné možnosti jim pro jejich vlastní tvorbu studiové blesky poskytují.

Jak se zúčastnit

Pokud se chcete Fotosetkání s Fotorádcem zúčastnit a vyzkoušet si tak fotografování v profi atelieru, pak pošlete e-mail na tuto adresu: lukas.konvicka@fotoradce.cz.

Do předmětu e-mailu napište "Přihláška Fotosetkání 2009" a do obsahu zprávy prosím uveďte své jméno. Každému nahlášenému účastníkovi budeme e-mailem potvrzovat jeho závaznou přihlášku na Fotosetkání s Fotorádcem.

Účastnický poplatek je stanoven ve výši 490Kč na osobu. Věřte, že Fotosetkání nepořádáme ze ziskových účelů - je potřeba zaplatit pronájem atelieru, modelky a vizážistku a to vše něco stojí. Účastnický poplatek uhradí každý účastník na začátku Fotosetkání.

Počet účastníků je vzhledem ke kapacitě atelieru limitován počtem zhruba 30 účastníků. Proto pokud chcete mít jistotu, nahlašte se prosím na Fotosetkání e-mailem (viz výše) co nejdříve.

Co si vzít s sebou

Z hlediska fotografického vybavení lze doporučit vlastní fotoaparát, ideálně s možností odpalování zábleskových světel (sáňky, konektor na synchro kabel,...).

Pokud máte nějaké dotazy týkající se Fotosetkání, pište na výše uvedený e-mail tento e-mail je nutné přepsat - nelze jej překopírovat kvůli spamové ochraně.


Štítky: fotosetkání

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Ostatní

Všechny články kategorie

Urychlí pandemie likvidaci full-time fotografů?

Jestli se někteří fotografové dostali poslední dva roky do problémů kvůli saturaci trhu, co provede s jejich podnikáním současná…

16.3.2020

Tomáš

Jak se vyhnout napadení žralokem nejen při focení?

Řada z vás se mě po fatálním napadení turisty v Marsa Alam ptala, co dělat, když pod vodou při focení, šnorchlování nebo potápění…

16.8.2018

Václav

Jak odevzdáváte své fotografie?

Fotografie se stala nejen zábavou, ale i (vedlejší) prací pro mnoho fotografů. A tak se vcelku často diskutuje otázka - jakým…

4.5.2017

Tomáš

Jak na ostré fotky: 5 tipů pro začínající fotografy

Nezáleží na tom, jestli jste si koupili svoji první zrcadlovku značky Nikon, Canon či Pentax – i tyto skvělé aparáty dokážou…

17.3.2017

Redakce Fotorádce.cz

Otázka pro fotografy: nová výbava nebo vzdělávání?

Krásné fotky - to je něco, co by chtěl asi každý amatér i profesionální fotograf. Otázkou do pranice je - jak něčeho takového…

7.3.2017

Tomáš

Nestaňte se otrokem svého fotoaparátu

Poslední dobou jsem až příliš často svědkem zarážejícího jevu. Všichni všechno fotí, natáčí, ale málokdo se opravdu dívá kolem…

8.6.2016

Tomáš