Brand

Kateřina v. II

Martin

98.7 %

Zhlédnutí2179

Líbí se2

Oblíbená0

Popis fotografie

Publikováno: 28.4.2015

V noci jsem si dal reparat. Ono HDR, neboli lokální zesílení kontrastu se k tomuto pojetí až tak nehodilo (nechám techniku na jindy) a tak jsem i s ohledem na nevěstu volil civilnejsi verzi. Omlouvam se za dvojí vložení do galerie, nevím jak původní snímek smazat :-) Fotce jsou rovněž vytykany přepadli, zde si dovolim malou poznámku. Na svatební šaty se ve velké míře podílí šifon, materiál jenž je i v reálu bez kresby. Tedy i v originálním RAW souboru jsou plochy, které ač nejsou prepalene, nemají žádnou strukturu a při úpravě se chovají stejně jako prepal. Rovněž v obličeji se moc detailů nezachovalo, zde už mám svůj podíl zásluhy, především kontrastním nasvicenim. Berte ale prosím na vědomí, že obličej na ohnisku 18mm a 12mpx snímači nemůže obsahovat tolik kresby jako detailní portrét.

Kategorie: Portrét

Další fotografie autora Martin Tic

Diskuse

trinoo

29.4.2015 10:03

Portrétům příliš nerozumím, tak jen subjektivní dojem - nahoře i dole příliš natěsno, asi bych nevěstu usadil někam jinam než proti oknu, abych pak obrázek nemusel zachraňovat použitím HDR a zároveň bych se tím vyhnul tomu velkému bílému odlesku na skle vpravo vedle dívky.

Martin

29.4.2015 12:36

HDRkem se nic nezachranovalo. Navíc se nejedná o techniku HDR, pouze o cílenou práci s kontrastem Cílem bylo v domácích podmínkách vytvořit zdání exluzivity hraničící s reklamním stylem fotografií

Martin

29.4.2015 12:38

a také samozřejmě upoutat pozornist na šaty, které by při klasickém pojetí nebyly tak výrazné
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 0 lidí