Přeskočit na navigaci
Tomáš Dolejší | 06.04.2007

Nej digitální fotoaparáty - fotoaparáty s největším rozsahem zoomu

Olympus SP-550 Ultra zoom

Digitální fotoaparáty s velkým rozsahem zoomu, tzv. ultrazoomy, jsou v dnešní době velmi populární.

Dnes Vám tedy přinášíme kompaktní digitální fotoaparát(y) s největším rozsahem zoomu, tedy nejvýkonnější ultrazoomy. Už tušíte, který fotoaparát má dnes největší rozsah zoomu?

Značná oblíbenost ultrazoomových digitálních fotoaparátů je podpořena jednoduchým faktem. Můžete s nimi pohodlně fotografovat například divokou zvěř, ptactvo a prakticky cokoliv co je i velmi daleko. Dříve jste potřebovali teleobjektiv a zrcadlovku, nyní stačí koupit ultrazoom.

Digitální zrcadlovky (DSLR fotoaparáty) jsme z dnešního kola logicky vyloučili - mají výměnné objektivy, a tak u nich můžete libovolně měnit právě i rozsah ohniskových vzdáleností, tedy i ekvivalentně zoomu.

Casio Exilim Hi-ZOOM EX-V7

Občas slyším takové názory, jako třeba "kdyby ten ultrazoom neměl tak velký objektiv". Bylo by to sice krásné, kdyby ultrazoomy neměly velké objektivy, ale v současnosti je to zatím částečně nereálné. Aby bylo dosaženo velkého rozsahu zoomu, musí světlo projít optickou soustavou (objektivem), která má mnoho různých čoček, které jsou od sebe různě vzdálené. Objektiv je právě to, co v dnešní době všeobecné miniaturizace není možné zmenšovat dle libosti.

Existují ale digitální fotoaparáty, které mají velký rozsah zoomu, a přitom nemají tak velké vystouplé objektivy. Jedná se totiž o zajímavé řešení, kdy optická soustava je zalomena v úhlu 90° do těla fotoaparátu. Toto řešení naleznete například u fotoaparátu Casio Exilim Hi-ZOOM EX-V7.

Zde jsou tedy 3 kompaktní digitální fotoaparáty s největším rozsahem zoomu (jako pomocné kritérium jsme zvolili velikost snímače, protože to s tím úzce souvisí):

Olympus SP-550 UltraZoom

Olympus SP-550 UltraZoom

1. místo

Optický zoom 18x

Samsung PRO815

Samsung PRO815

2. místo

Optický zoom 15x

Sony Cyber-shot H9

Sony Cyber-shot H9

3. místo

Optický zoom 15x

Na trhu je nyní i několik dalších velmi výkonných ultrazoomů:

Za zmínku ještě stojí, že výše uvedené dva fotoaparáty FujiFilm mají relativně dost veliké Super CCD snímače (1/1.6"), takže u nich jsou větší nároky na objektiv.

Ultrazoomové digitální fotoaparáty jsou velmi užitečné, protože umožňují fotografovat i velmi vzdálené objekty. Při koupi digitálního fotoaparátu však nezapomínejte i na ostatní vlastnosti, jako například kvalitu fotografií, velikost snímače, rychlost autofokusu, atd.

Líbil se Vám článek? Pošlete autorovi hlas a zlepšete tak jeho hodnocení. POSLAT HLAS

Komentáře

Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se nebo se zaregistrujte.

Přečtěte si:

Nej digitální fotoaparáty - nejrychlejší digitální zrcadlovkyNej digitální fotoaparáty - fotoaparáty s nejlepším LCD displejemNej digitální fotoaparáty - fotoaparáty s nejlepší světelnostíNej digitální fotoaparáty - nejmenší fotoaparátNej digitální fotoaparáty - digitální zrcadlovky s největším snímačemNej digitální fotoaparáty - kompaktní fotoaparáty s největší výdrží akumulátoruNej digitální fotoaparáty - designově zajímavé fotoaparátyNej digitální fotoaparáty - fotoaparáty s nejlepším makremNej digitální fotoaparáty - nejtenčí fotoaparátNej digitální fotoaparáty - nejlehčí digitální zrcadlovkaNej digitální fotoaparáty - nejlehčí kompaktní fotoaparátNej digitální fotoaparáty - kompakty s největším rozlišenímNej digitální fotoaparáty - nejlevnější digitální zrcadlovkyNej digitální fotoaparáty - nejlevnější fotoaparátNej digitální fotoaparáty - fotoaparáty s nejvíce širokoúhlým objektivemNej digitální fotoaparáty - fotoaparáty s největším LCD displejemNej digitální fotoaparáty - inovace na Fotorádci (fotoaparáty s největším efektivním rozlišením)Tipy na foto příslušenství pod vánoční stromečekVyplatí se extra rychlé paměťové karty?Jak vybrat ideální pevný objektivPrůvodce systémovými kompakty: který vybrat?Vyplatí se nakupovat fototechniku v zahraničí?Přehled zajímavých objektivů pro systémové kompaktyVše co byste měli vědět o světelných objektivechLightroom nebo Camera RAW?

Právě prodávané fotografické vybavení Canon

Canon PowerShot SX410 IS ..|..Canon EOS 750D ..|..Canon EOS 5DS R ..|..Canon PowerShot N2 ..|..Canon Ixus 165 ..|..Canon PowerShot SX710 HS ..|..Canon PowerShot SX530 HS ..|..Canon PowerShot G7 X ..|..Canon EOS 7D Mark II ..|..Canon PowerShot SX400 IS ..|..

Přihlášení

Nová registrace

Hledat v katalogu

Hledat na fotorádci


google seznam''Fotografové.info – adresář fotografů


Profesionální svatební fotografCineartvideo.com svatební video
RSS kanál Fotorádce.cz

Najdete nás na Facebook

RSS kanál Fotorádce.cz

Buďte v obraze díky RSS kanálu Fotorádce.cz