Canon představuje čtyři nové objektivy z řady L. Unikání zoomovací rybí oko EF 8-15mm f/4 L Fisheye USM, které vykreslí kruhový i klasický obdélníkový obraz. Dále zoom teleobjektiv EF 70-300mm f/4-5.6 L IS USM.
Posledními dvěma novinkami jsou pevné světelné teleobjektivy Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM a Canon EF 400mm f/2.8 L IS II USM. Více o těchto nových objektivech se dozvíte v našem článku.
První velice zajímavou novinkou v řadě EF L objektivů je zoomovací rybí oko Canon EF 8-15mm f/4 L Fisheye USM. Nejedná se o překlep, opravdu Canon představil trhu rybí oko s možností zoomování. Jedná se tak o první objektiv tohoto druhu, který je určený pro digitální zrcadlovky.
Canon EF 8-15mm f/4 L Fisheye USM funguje na následujícím principu - při použití na full-frame digitálních zrcadlovkách (které mají snímač o velikosti kinofilmového políčka) vykreslí na 8mm ohnisku obraz typický pro cirkulární rybí oko. Tj. kruhový obraz v černém obdélníkovém rámu. Na 15mm ohnisku už vykreslí klasický obdélníkový obraz. Na těle objektivu jsou značky, které ukazují pro APS-C a APS-H formát, od jakého ohniska se na obrazu již neobjeví černá vinětace.
Hlavní funkce a vlastnosti objektivu Canon EF 8-15mm f/4 L Fisheye USM :
Více informací naleznete v naší přehledné specifikaci pro Canon EF 8-15mm f/4 L Fisheye USM. Dle německé tiskové zprávy by se mělo toto nové rybí oko začít prodávat v lednu 2011, a to za doporučenou cenu 1399 EUR.
Další novinkou je "elkový" teleobjektiv Canon EF 70-300mm f4-5.6L IS USM, který by měl být výkonný, ale cenově dostupný (oficiální doporučená cena 1499 EUR tomu ale vůbec neodpovídá).
Hlavní funkce a vlastnosti objektivu Canon EF 70-300mm f4-5.6L IS USM:
Více informací naleznete v naší přehledné specifikaci pro Canon EF 70-300mm f4-5.6L IS USM. Dle německé tiskové zprávy by se měl nový teleobjektiv začít prodávat v říjnu 2010, a to za doporučenou cenu 1499 EUR. Nerad bych se pouštěl do nějakého hodnocení doporučených cen, ale reálná cena bude muset být výrazně nižší, aby o tomto objektivu vůbec někdo uvažoval...
Třetí novinkou je Canon EF 300mm f/2.8L IS II USM, pevný a hlavně vysoce světelný teleobjektiv.
Hlavní funkce a vlastnosti objektivu Canon EF 300mm f/2.8L IS II USM:
Více informací naleznete v naší přehledné specifikaci pro Canon EF 300mm f/2.8L IS II USM. Dle německé tiskové zprávy by se měl nový teleobjektiv začít prodávat v prosinci 2010, a to za doporučenou cenu 6599 EUR.
Poslední novinkou v řadě je také elkový světelný teleobjektiv, ovšem s o trochu větším ohniskem - Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM.
Hlavní funkce a vlastnosti objektivu Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM:
Více informací naleznete v naší přehledné specifikaci pro Canon EF 400mm f/2.8L IS II USM. Dle německé tiskové zprávy by se měl nový teleobjektiv začít prodávat v prosinci 2010, a to za doporučenou cenu 10499 EUR.
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se nebo se zaregistrujte.
ach tá cena :-(
MilanS | 29.08.2010, 20:56
Tak na Slovensku začne jeden predajca predávať tento objektív -- Canon EF 70-300mm f4-5.6L IS USM za 1 439,00 € !
SLEVA
Canon EOS 600D
18-55 mm IS II
16 690 Kč s DPH
ZDARMA
Photoshop Elements 10
Další:
DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY
VIDEOKAMERY
OBJEKTIVY
Průkazové fotografie
od 69 Kč
Kalendáře
z vašich fotek
od 287 Kč
Najdete nás na Facebook
Buďte v obraze díky RSS kanálu Fotorádce.cz