Brand

Nový Canon 6D - Tisková zpráva

Canon představil svou nejnovější digitální zrcadlovku EOS pro vášnivé fotografy - EOS 6D. EOS 6D je nejlehčí digitální zrcadlovka na světě s full-frame CMOS snímačem, takže je ideální pro cestování a fotografování portrétů i krajiny. Novinka je novou bránou do světa full-frame a je ideální pro každého, kdo chce větší kontrolu nad hloubkou ostrosti nebo chce ukázat své kreativní schopnosti s širokoúhlými EF objektivy.

EOS 6D kombinuje výkonný full-frame zobrazovací systém a vynikající výkon
při nízkém osvětlení s kompaktním, lehkým a přitom robustním designem. Vůbec poprvé má model EOS vestavěné Wi-Fi a GPS funkce, takže fotografové mohou ke svým úchvatným fotografiím doplnit informace o místě a čase pořízení a zároveň snímky bezdrátově přenášet do počítače, cloudu nebo chytrého telefonu.

Nádherné snímky za všech podmínek

Canon využil svých 25 let zkušeností s vývojem systému EOS a zrcadlovka EOS 6D  je vybavena novým 20,2MPx full-frame CMOS snímačem, který umožňuje z výtisků tisknout i plakáty nebo vyříznout jen části snímku v kvalitě bez kompromisů. Nativní ISO 100-25600 (s možností rozšíření až na 50-102400) usnadňuje zachycení ostrých a přirozených snímků i v tmavém prostředí.

eos6d.jpg

Nový 11bodový AF systém nabízí dosud nejsilnější výkon při nízkém osvětlení
u systému Canon AF. Se zaostřováním při až EV-3, což je ekvivalent měsíčního svitu, zůstávají objekty zaostřené i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách - nabízí svobodu při nočním fotografování krajiny nebo portrétů s atmosférou a minimálním šumem.

Prozkoumejte svou kreativitu

Full-frame snímač nabízí u portrétů větší kontrolu nad hloubkou ostrosti a umožňuje fotografům zvýraznit objekty pomocí rozostřeného pozadí. Prozkoumat celkový potenciál EOS 6D lze pomocí širokoúhlých EF objektivů, od 8 mm do 800 mm. Navíc výkonný procesor DIGIC 5+ nabízí celou řadu automatických režimů a kreativních fotografických funkcí i plně manuální ovládání pro maximální flexibilitu a potřeby každého fotografa.

EOS 6D obsahuje řadu pokročilých funkcí, které pomáhají fotografům zachytit krajinu a vytvořit portréty ve vynikající kvalitě. HDR režim umožňuje fotografování v přesvětlených i tmavých prostředích, zatímco režim vícenásobné expozice umožňuje fotografům kombinovat až devět samostatných expozic do jednoho obrazu a vytvářet tak dramatický efekt ve výsledném snímku. Tichý režim neruší při fotografování na svatbách nebo v kostele a elektronická vodováha prostřednictvím hledáčku nebo pomocí LCD monitoru pomáhá zajistit během kompozice vyrovnaný horizont.

Stvořen pro sdílení

Vůbec poprvé fotoaparát EOS obsahuje integrovanou Wi-Fi, takže se fotografové mohou podělit o výsledky své práce ihned po ukončení focení. Snímky lze bezdrátově přenést do externích paměťových zařízení, nahrát na Facebook a YouTube nebo vytisknout bezdrátově pomocí tiskáren Canon s Wi-Fi. Pro větší efekt lze videa a fotografie prohlížet na DLNA HDTV. Bezdrátové připojení k chytrým telefonům umožňuje rovněž vzdálené ovládání fotoaparátu, upravování nastavení a zaostření během fotografování ještě před vzdáleným stiskem spouště a prohlížení snímků.

Pomocí integrované GPS je v EOS 6D možné ke snímkům přiřadit informace o místě a čase pořízení. Uživatelé mohou také vytvořit úplnější záznam o svých cestách pomocí funkce GPS logger, která zobrazí celou trasu cesty pomocí dodávaného softwaru Map Utility.

Robustní a intuitivní design

EOS 6D je nejkompaktnější full-frame digitální zrcadlovka EOS, jaká kdy byla vyrobena, a měří pouhých 144,5 x 110,5 x 71,2 mm a váží jen 770 g. Tělo robustní konstrukce je z části vyrobeno z hořčíkové slitiny, nabízí vyšší odolnost před prachem a kapající vodou a intuitivní rozložení tlačítek, usnadňujícíovládání. Fotografové mohou prohlížet své záběry na detailním LCD displeji Clear View s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0“). Displej má antireflexní vrstvu, takže snímky jsou krásně viditelné i při jasném slunečním světle a prohlížení z extrémních úhlů.

Nový bateriový grip BG-E13 ocení fotografové při delším fotografování. Grip zároveň usnadňuje fotografování vertikálně i horizontálně. Při použití se dvěma bateriemi LP-E6 nabízí bateriový grip dvojnásobný počet snímků. Pro větší pohodlí a flexibilitu lze použít i s AA bateriemi.

EOS 6D – základní charakteristika:

  • Full-frame 20,2 MPx snímač
  • Odolná a lehká konstrukce
  • Max ISO 25600 (s možností rozšíření až na ISO 102400)
  • 11bodový AF s citlivostí až do -3EV
  • Možnost ukládat GPS3 souřadnice
  • Wi-Fi2 přenos souborů a vzdálené ovládání
  • Full-HD video
Štítky: fotoaparát

Diskuse

František Zemek ASČF

25.9.2012 07:58

wifi

sem zvědavej jak se bude posílat 20Mb wifinou na email --- dobrá tedy

Václav

8.10.2012 19:09

cena

jojo Franto, taky jsem zvědavej jak se bude posílat 32 nafocených GB wifinou :o) Spíš bych ocenil kdyby udělali praktický FF bez nesmyslů, ale za polovinu... toho se ale asi nedočkáme :o)

zemekf

18.3.2013 12:28

Krpelíkovi --

já bych věděl o mašině bez blbůstek, dokonce i bez AF, ale ta cena !!!! http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4013377-cz-leica-me-typ-220-antracit

zemekf

18.3.2013 12:31

Krpelíkovi --

já bych věděl o mašině bez blbůstek, dokonce i bez AF, ale ta cena !!!! http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p4013377-cz-leica-me-typ-220-antracit no a ty skla !!! Ostatně, všecko ostatní sou jen hračky, hrající si na foťáky ))))))

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Novinky

Všechny články kategorie

Nová edice presetů a profilů pro Lightroom a Camera RAW

Po půl roku intenzivního vývoje mám pro všechny fotografy dobrou zprávu. Podařilo se mi vyvinout zcela novou edici profilů, které…

17.3.2020

Tomáš

Novinky Manfrotto: zajímavé batohy řady Advanced2, RedBee a stativy GT XPRO

Pokukujete po novém batohu či brašně? Pak by vás mohla zaujmout nová řada profesionální batohů a brašen Manfrotto Advanced, ve…

1.10.2019

Tomáš

Nikon představuje nové fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a nové objektivy

Společnost Nikon představuje nový systém fotoaparátů s bajonetem Nikon Z a uvádí dva fotoaparáty mirrorless s obrazovým polem ve…

23.8.2018

Tomáš

Novinky Tamron: 70-210mm f4 Di VC USD a TAMRON 28-75mm Di III RXD

Společnost Tamron představila dva zcela nové objektivy. Prvním z nich je zoomový teleobjektiv 70-210mm f/4, který nabídne…

22.2.2018

Tomáš

FUJIFILM X-H1: představení

FUJIFILM představil nový systémový kompakt s APSC snímačem.

17.2.2018

Michal Kroupa

Aktualizace: Lightroom Classic CC v7.2 / CC v1.2

Společnost Adobe dnes vydala novou aktualizaci pro obě současné verze Lightroomu. Nový Lightroom Classic CC v7.2 přinese…

13.2.2018

Tomáš