Přeskočit na navigaci
Tomáš Dolejší | 24.07.2008

Panasonic DMC-FX37 - nový širokoúhlý kompakt

Panasonic DMC-FX37

Panasonic DMC-FX37 je další z řady nových fotoaparátů. Jedná se o velmi zajímavou novinku, už jen kvůli objektivu s exkluzivním rozsahem 25-125mm. Samozřejmostí je optická stabilizace, velký LCD displej, rychlé sériové snímání a videosekvence ve vysokém rozlišení 1280x720.

Co dalšího nabídne nový Panasonic FX37? Více o něm se dozvíte v následujícím článku.

Panasonic FX37 - objektiv, snímač a režimy

Poslední dobou se čím dál častěji setkáváme s kompaktními fotoaparáty vybavenými širokoúhlými objektivy s ohniskem začínajícím na 28mm. A to je opravdu vynikající trend.

Nový Panasonic DMC-FX37 tento trend nejen potvrzuje, ale zesiluje, protože má objektiv Leica DC-Vario Elmarit s rozsahem ohnisek 25-125mm. To je naprosto vynikající rozsah, protože poskytne nejen velmi širokoúhlé záběry, ale i možnost přizoomovat si vzdálenější objekty.

Panasonic DMC-FX37

Objektiv s rozsahem optického zoomu 5x má světelnost f/2.8 - 5.9 a je opticky stabilizovaný.

Obraz z objektivu se promítá na CCD snímač o velikosti 1/2.33 palce a rozlišení 10.1MPix. Přirozený poměr stran snímače je 4:3, ale při fotografování si lze zvolit poměr stran snímků i 3:2 a 16:9.

Videosekvence lze natáčet v rozlišení 1280 x 720 při 30 snímcích za sekundu. To zaručuje opravdu kvalitní videosekvence.

Svým založením je Panasonic FX37 automatický fotoaparát. Nenabízí manuální nebo poloautomatické režimy. Ty zastupují režimy scénické (je jich 25) a režim Inteligentní auto. V tomto režimu si fotoaparát sám mění režimy dle toho, co zrovna fotografujeme. Díky tomu člověk nemusí pořád měnit z makra na krajinu, pak na portrét a podobně.

Dalším užitečným režimem, který FX37 nabízí, je Detekce obličeje na scéně. Panasonic FX37 dokáže najednou rozeznat až 15 tváří a přizpůsobit jim zaostření a expoziční hodnoty.

Autofokus dokáže pracovat v bodovém režimu (spot) a taktéž dokáže kontinuálně zaostřovat na pohybující se objekt.

Panasonic DMC-FX37

Panasonic DMC-FX37 - ergonomie a LCD displej

Prakticky veškeré ovládací prvky jsou umístěny na zadní straně fotoaparátu. To neplatí o tlačítku pro spuštění fotoaparátu, o spoušti a ovládací páčce zoomu.

Rozložením ovládacích prvků a velikostí se nový FX37 velmi podobá svým předchůdcům, například nedávno recenzovanému Panasonicu FX33.

Panasonic DMC-FX37

6.25 cm LCD displej používá k vykreslení obrazu 230 000 zobrazovacích bodů, což je dostatečně velký počet pro jemný obraz.

Materiál těla zatím není oficiálně známý, ale zdá se, že nový FX37 bude držet tradici a opláštění bude kovové.

A jak nový Panasonic DMC-FX37 fotí v praxi? Můžete se podívat na vzorové fotografie z nového FX37 umístěné na panasonic.net.

Panasonic FX37 - další vlastnosti a funkce

Mezi další důležité vlastnosti a funkce nového Panasonicu FX37 patří následující:

Veškeré další detailní informace se dozvíte ve specifikaci nového Panasonicu FX37.

Panasonic DMC-FX37

Prodávat by se měl začít v srpnu 2008, a to hned v pěti barevných variantách: černá, modrá, hnědá, stříbrná a bílá. Doporučená cena činí 349 euro, což je v přepočtu zhruba něco přes osm tisíc korun. A to je cena dost dobrá vzhledem k výkonnosti takového fotoaparátu. Prodejní cena se navíc bude po uvedení na trh postupně snižovat.

Panasonic FX37 by tak mohl představovat naprosto vynikající volbu pro ty, kdo hledají univerzální kompaktní fotoaparát jak na krajinu, tak na portréty a všemožné další fotografování.


Líbil se Vám článek? Pošlete autorovi hlas a zlepšete tak jeho hodnocení. POSLAT HLAS

Komentáře

Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se nebo se zaregistrujte.

inzerceNakupujte fotoaparáty výhodně na Mall.cz

Právě prodávané fotoaparáty Panasonic

Panasonic DMC-FT4 ..|..Panasonic DMC-TZ25 ..|..Panasonic DMC-S2 ..|..Panasonic DMC-FS45 ..|..Panasonic DMC-SZ1 ..|..Panasonic DMC-GX1 ..|..Panasonic DMC-FX90 ..|..Panasonic DMC-LS5 ..|..Panasonic DMC-GF3 ..|..Panasonic DMC-G3 ..|..

Přihlášení

Nová registrace

Hledat v katalogu

Hledat na fotorádci


google seznam
reklama:


Sigma Sigma Sigma
Sigma Sigma Sigma




specializovaná prodejna digitálních fotoaparátů

SLEVA
Canon EOS 600D
18-55 mm IS II
16 690 Kč s DPH

ZDARMA
16 GB karta

Další: DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY

VIDEOKAMERY

OBJEKTIVY

Průkazové fotografie
od 69 Kč

Kalendáře
z vašich fotek

od 287 Kč

WWW.AARON.CZ
WWW.AARONLAB.CZ

Inzerce:
Kvalitní baterie do digitálních fotoaparátů naleznete na Batteryshop.cz


Inzerce zdarma na internetu i v tisku. www.annonce.cz


Notebooky HP pro každého fotografa.






Fotografové.info – adresář fotografů





Profesionální svatební fotograf
RSS kanál Fotorádce.cz

Najdete nás na Facebook

RSS kanál Fotorádce.cz

Buďte v obraze díky RSS kanálu Fotorádce.cz