Brand

Novinka: Sony A7R III

Před pár hodinami představila firma Sony nový full frame mirrorless fotoaparát s označením A7R III. Pojďme se krátce podívat, co novinka nabízí.

Snímač


A7R III ukrývá uvnitř hořčíkového těla stejný stabilizovaný full frame snímač s rozlišením 42 megapixelů jako jeho předchůdce. Novinka ale slibuje ještě lepší dynamický rozsah, který by se měl pohybovat okolo hranice 15 stop. Lze fotit do 14bitového RAW bez komprese.
V případě focení do JPEG byl u A7R III použit stejný engine jako u Sony A9, který vytváří podle dosavadních testů nejkvalitnější JPEG na trhu (poměr šum/ signál, přesnost barevného podání).

sony_a7r_iii_01.jpg 

Ostření

 
Počet ostřících bodů s fázovou detekcí (399) zůstal stejný jako u A7R II. Nově ale přibylo dalších 400 bodů s detekcí kontrastu (25 bodů u A7R II). Ostřící body nejsou rozprostřeny až do rohů snímače jako u dražšího modelu Sony A9, ale i tak pokrývají většinu jeho plochy.

Sony u A7R III slibuje rychlost ostření na úrovni Sony A9.

U sekvenčního snímání lze fotit až 10 snímků za sekundu, což z A7R III dělá nejrychlejší model z řady Sony A7/ A9 s mechanickou závěrkou. Buffer pojme přibližně 80 12bitových RAWů nebo 28 nekomprimovaných RAW. 

Tělo

 
Výrazné zlepšení doznal také elektronický hledáček. Ten má nově 3,69 milionu bodů a měl by být totožný s modelem Sony A9.


Další vítanou změnou je joystick, bez kterého si lze jen těžko představit výběr z několika stovek ostřících bodů :). Navíc A7R III nabízí dotykový LCD a výběr ostřících bodů lze provádět i při přiložení oka k hledáčku.

sony_a7r_iii_05.jpg 


Grip A7R III byl výrazně přepracován. Uvnitř gripu se ukrývají sloty na dvě SD karty (s podporou UHS-I nebo UHS-II) a také byla použita stejná baterie jako u modelu A9. Výdrž baterie je podle testů CIPA hodnocena přibližně na 600 fotek.

sony_a7r_iii_06.jpg 


Na levé straně A7R III nově najdeme dva USB konektory. Jeden z nich je USB 3.1 Typu C a druhý je micro USB (např. pro nabíjení přes power banku).

sony_a7r_iii_10.jpg 

Video

 
A7R III nabízí nově S-Log 3. Natáčení do rozlišení 4K a 30fps bez ořezu je shodné s A7R II. Lepší kvalitu videa lze opět očekávat od režimu Super 35, který využívá přibližně 15 negapixelů v centrální části snímače a zmenšuje je na výsledné rozlišení 4K. 

Předpokládaná cena A7R III je 3499 euro.

Štítky:

Michal Kroupa

Michal Kroupa je milovník fototechniky, buněčný fyziolog, optimista a nejmladší z trojice členů KK FOTO www.facebook.com/fotokaka. Věnuje se převážně portrétní, svatební a glamour fotografii. Má slabost pro Leicu, Carl Zeiss, plnoformátové zrcadlovky, mirrorless fotoaparáty a světelné objektivy. Ve volném čase rád testuje vše, co slouží k zachycení okamžiku.

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Novinky

Všechny články kategorie

Nová edice presetů a profilů pro Lightroom a Camera RAW

Po půl roku intenzivního vývoje mám pro všechny fotografy dobrou zprávu. Podařilo se mi vyvinout zcela novou edici profilů, které…

17.3.2020

Tomáš

Novinky Manfrotto: zajímavé batohy řady Advanced2, RedBee a stativy GT XPRO

Pokukujete po novém batohu či brašně? Pak by vás mohla zaujmout nová řada profesionální batohů a brašen Manfrotto Advanced, ve…

1.10.2019

Tomáš

Nikon představuje nové fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a nové objektivy

Společnost Nikon představuje nový systém fotoaparátů s bajonetem Nikon Z a uvádí dva fotoaparáty mirrorless s obrazovým polem ve…

23.8.2018

Tomáš

Novinky Tamron: 70-210mm f4 Di VC USD a TAMRON 28-75mm Di III RXD

Společnost Tamron představila dva zcela nové objektivy. Prvním z nich je zoomový teleobjektiv 70-210mm f/4, který nabídne…

22.2.2018

Tomáš

FUJIFILM X-H1: představení

FUJIFILM představil nový systémový kompakt s APSC snímačem.

17.2.2018

Michal Kroupa

Aktualizace: Lightroom Classic CC v7.2 / CC v1.2

Společnost Adobe dnes vydala novou aktualizaci pro obě současné verze Lightroomu. Nový Lightroom Classic CC v7.2 přinese…

13.2.2018

Tomáš