Brand

Čistička bot

Jan

98.7 %

Zhlédnutí1816

Líbí se6

Oblíbená1

Popis fotografie

Publikováno: 3.5.2016

Na tuhle fotku budu nějakou dobu vzpomínat. Ujela mi noha na kamenech, prásknul jsem sebou o zem a rozštípl dvě nohy od stativu. Tak jsem si na památku složil tohle jednoduché panoramko. Ještě že jsme potkali místního kolegu původem ze Slovenska a naštěstí byl Imro tak ochotný, že mi půjčil po zbytek expedice jeho stativ. Ten samý den, jen o několik hodin později, zlomil nohu u stativu i Tomáš. A další člen výpravy, Kuba, sebou na kluzkých kamenech fláknul taky. Stativ sice nezlomil, zato noha a ruka to odnesly slušně. Takže z hlediska výbavy a zdraví povedený den :)

 

Panorama složené z 9 fotografií (3 expozice plošně ve dvou řadách + 3* expoziční bracketing, 2 roviny zaostření).

 

www.smidphotography.com, www.facebook.com/jansmidphotography

Kategorie: Krajina

Další fotografie autora Jan Šmíd, Master QEP

Diskuse

kid

3.5.2016 15:12

hezký snímek

Filip Véle

3.5.2016 16:08

Pane Šmíd, krásná fotka. Můžete mi ještě napovědět, jak je to s tím panoramatem? Mám načtené Vaše články, ale stejně nerozumím, popisu: 9 fotografií / 3x exp. bracketing = 3 fotografie. Jak rozdělím 3 fotografie do 2 řad? A které z nich jsou ostřeny kam? Děkuji za ev. objasnění, snažím se tuto techniku příležitostně osvojovat.

Jan

3.5.2016 18:44

to Filip:  FIlipe jednak díky a jestli neva, preferoval bych spíš tykání, přeci jen nejsem ještě vetchý stařík nad hrobem laughing A teď k fotce samotné: nejprve jsem nafotil nebe s horizontálně ustaveným foťákem (3* expo bkt), následně moře s kameny (3* expo bkt), a to vše na jednu rovinu zaostření...pak jsem ještě znovu zaostřil na kameny nejblíž a zase udělal 3* expo bkt. Nakonec jsem se ještě vrátil s foťákem na cca střed fotografie a "čekal na vlnu", už jen na jeden čas. Pak jsem to akorát spojil, promaskoval a ořízl, ptž nebe jsem chtěl méně než spodku. Nicméně tedy podkladových fotek bylo podstatně víc, ale ne všechny jsem využil. Takže takto...

Underground

3.5.2016 19:32

dobra prace

Mates28

3.5.2016 21:59

při druhém bracketingu jsem se ztratil, ale ta fotka je fakt super :-)

Filip Véle

4.5.2016 22:24

Děkuji Honzo za projevenou důvěru a objasnění. Tahle technika mě velmi zajímá, protože fotím na APSC, kde je to s širokými skly poněkud potíž. Podnikám prozatím nesmělé pokusy. Přeji dobré světlo!

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 1 lidí

Informace

Fotoaparát: D810A