Brand

Damián

Lenka

100 %

Zhlédnutí2864

Líbí se3

Oblíbená1

Popis fotografie

Publikováno: 31.3.2016

Kategorie: Fauna (zvířata)

Další fotografie autora Lenka Bucaranová

Diskuse

František

31.3.2016 22:30

ahoj Leni :-) ..další černý kámoš? tahle fotka se mi líbí proto že je udělaná z té správné výšky...pěkně z oka do oka...sluší jí to i když je to taková středovka.. Damián taky ddocela spolupracoval tak fajn.. Minule jsem se vyjádřil ve smyslu, že by fotku bylo dobré zmenšit a doostřit. Platí to i pro tuto. Stejnako přidám ( znovu) poznámku o zbytečně vysokém ISO.. Nevím, jestli to fotíš na automat, ale pokud ano pomohlo by hodnotu ISO "omezit" nastavením třeba na 800, což by mělo v takovýchto podmínkách stačit. Prodloužil by se čas, ale hádám, že by byl kolem 1/250. To by jsi i na 200mm ohnisku mohla z ruky udržet. I tady by pomohlo si "přiblýsknout" pokud by to vestavěný blesk dal podle směrného čísla.... A dívám se na ty fotky v rozlišení 1:1..přijde mi, že ten objektiv dává trošku FF a ostří před psa..je to vidět na té trávě a taky čumák je dobrý a oči už jsou v mlze.. Zkus se soustředit na ostření na oči a pokud ten FF bude vidět dál, tak malounko přicloň - zvýší se hloubka ostrosti... nemusíš se bát na 200mm to zas tak moc nedá...no a samozřejmě budeš muset s tím ISO zase výš.. a neber to jako že se do Tě nějak trefuju.... Ti hafani sou pěkný, tak si to zaslouží... ;-)))

Lenka

2.4.2016 23:32

Ahoj :-D jj tak te už je můj :-D bylo to na cvičáku fotila jsem na režim sport byla to rychla akce takže bych nestíhala nastavovat :-D ale ISO zkusím dít na 800 pokud si to tedy ten můj Nikon nějak přebere. Je to focený objektivem Tamronem 18-200

František

4.4.2016 07:52

Ahoj.

Lenko to ISO je potřeba nastavit v menu. Najdi si v manuálu k aparátu stranu 132. Zadává se tam zapnutí a vypnutí automatiky ISO, ale hlavně, jak vysoko může automatika jít při výběru parametru ISO. D 3100 nad 800 ISO už trošku šumu dává, sice to není nic, na co by se nedalo koukat...rozhodně je ale škoda, aby se vysoké ISO objevilo díky automatice na fotce, která je pořízena za polojasného počasí, jak je to třeba u fotky Gipsyho....tam dokonce automatika nastavila ISO až na 2500. Takle jí to hned doma a v klidu "zakážeš". Damiánovi by jsi taky netrpěla aby si dělal co chtěl :-D.

Také zde nastavíš optimální nejdelší čas expozice... já používám hodnotu 1/30..ale navrhuju tak 1/60. Venku pak můžeš pohodově za normálních podmínek fotit automatikou a ISO tak udržíš na uzdě. Režim sport navrhuju nahradit režimem "S" kde volíš pak jen čas expozice, aby byl dostatečně krátký..ostatní dělá automatika... V ostatních případech, kdy netrváš na krátké expoziční době krásně využiješ režim "A" kde si volbou clony můžeš pohrát s rozmazaným, nebo ostrým pozadím.

Jo..a nezapomeň, že jsi to nastavila...když se dostaneš do nějakých nestandardních světelných podmínek foťák si s tím neví rady a zlobí to..

S tím front fokusem to bude zřejmě jinak...asi fotíš s automatickým ostřením že? ( nic proti...na to to je... :-D ) ale přesněji zaostříš na jeden bod. Takle Ti AF nabízí nejbližší předmět na hafanovi a to je nos. Oči už jsou malounko mimo ostrost, tak buď přicloň a nebo ostři na středový bod ( str. 60 ). ;-)) a už dost, bo to je spíš do diskuze a nebo do mailu. :-)))

měj se a krásné focení

F

 

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 1 lidí

Informace

Fotoaparát: D3100

Ohnisko: 200

Expozice: 1/500

Clona: 6.3

ISO: 1100