Brand

Dětská fotografie v exteriéru

Kurz je interaktivní návod jak jednoduše, vtipně a s radostí zaznamenávat prchavé okamžiky dětského světa a to kdykoliv a kdekoliv. Posluchači si efektivně vyzkouší základní techniky fotografování dětí a seznámí se s úskalími a benefity tohoto žánru, doplněnými řadou profesionálních rad a tipů.

Cíl a obsah kurzu - co se naučíte

Cílem kurzu je seznámení se s praxí fotografování dětí. Zprvu probereme ovládání fotoaparátu a zásady úspěšné kompozice a expozice. Seznámíme se také s veledůležitou součástí focení a sice, jak komunikovat s malým modelem a jeho rodinou a naučíme se mít v hlavě plán focení. Poté se podíváme, přímo v praxi během focení, na témata jako je lokace, pózování, světlo a jeho odrážení, použitelná ohniska a techniky vyjádření.

Program kurzu

V teoretické části kurzu si ukážeme, jak najít vhodnou lokaci nebo jaké světlo je k fotografování vhodné. Praktickou část budeme věnovat právě práci se světlem a s "malým modelem".

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen každému, kdo má touhu naučit se fotografovat okamžiky ze života (nejen) svých dětí. Tomu, kdo se chce naučit pracovat s obyčejnými situacemi života a proměnit je v nezapomenutelné vzpomínky. Tomu, kdo si přeje, aby obrazy dětí neomrzely a dělaly radost dlouhá léta.

Doporučená fotovýbava

Pokud jde o výbavu, předpokládá se přístroj pokročilejší práce, tedy zrcadlovka nebo slušnější kompakt s výměnnou optikou. Externí blesk je výhodou, nikoliv nutností.

Proč právě náš kurz

Naučte se kreativitě a udělejte z dětského fotografování zábavu. 

Termíny a cena

Cena kurzu: 1 490 Kč

Rádi zodpovíme Vaše dotazy

Alice Hrubá, 775994445, info@afop.cz

Nikdo zatím nehodnotil. Buďte první!

Diskuse

Nikdo zatím nenapsal žádný komentář. Buďte první!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení

Lektoři kurzu

Alice Hrubá

info@afop.cz

Alice je zkušená fotografka se zaměřením na rodinnou a portrétní fotografii. Fotografování se věnuje dlouhá léta, ale až po narození prvního syna focení nabralo jiné dimenze. Díky doprovodu Ondřeje Neffa v jeho Dílně začala o fotografii přemýšlet vážněji. Jako téma si vybrala dětský portrét. A kruh se uzavřel. Odvěká fascinace obrazy a nedostatek fotek z dětství jí inspirují k zachycování pomíjivých okamžiků dětí, rodin a lidí. Jak sama říká: „Dospěla jsem totiž k názoru, že fotografování dětí má význam. Ano, děti by se fotit měly a to pěkně.” Každé focení je pro ní výzva, šije ho přímo na míru. Fotí spontánně, nejraději na denní světlo. Je poctěna býti součástí těchto momentů života a udělá cokoliv, aby kromě fotek zbyl i příjemný zážitek. Toho času se věnuje, krom své rodiny a focení, také budováním svého foto studia. Alice miluje nespoutanost, legraci, jídlo pod nos, barvy, život a… longboard.