Brand

Pokud jde o mé zkušenosti z Brna: něco jsem dal dělat u Jakuba, ale ať se na mě nikdo nezlobí, ty fotky byly všechny prostě modré. Před delším časem jsem taky něco objednal na Křížové, to moc nedopadlo, ale ta firma už tam nějaký čas není, takže je to celkem jedno. Potom jsem zkusil Kozí - výsledek moc nepřesvědčil, fotky působí takovým vybledlým, vyšisovaným dojmem, bez kontrastu. Malé fotky občas pošlu do Fotolabu (CeWe), ale to je průmyslová výroba. Občas se něco podaří, občas je to jakž takž a někdy taky hodně strašné. Větší formáty bych si tam nerisknul. Souhlasím, že mám taky dobré poznatky z Vaňkovky. Barvy jsou sice taky jinde, ale fotky jsou kontrastní, sytý. Nechodím tam ale moc rád, mám tam dojem takové komisnosti, debata o provedení fotek se nepřipouští a člověk si připadá, že má raději zaplatit a rychle vypadnout. Některé fotky (i větší formáty na výstavu, což mě mrzelo), se jim podařilo udělat dost nakřivo, takže na okrajích byly vidět hodně velké rozdíly, řekl bych tak 4 mm na šířce 45 cm. Já jsem na to dost citlivej, vadí mě to a myslím si, že u větších fotek na výstavu je to velká závada, která člověka naštve a zkazí celý dojem. Teď jsem objevil novou firmu Regin viz www.reginfoto.cz, je to hned za nádražím u Tesca. Zatím jsem to tam byl jenom obhlídnout, vybavení velice dobré, přístup vypadá solidní a komunikativnost výborná, připouští možnost ladit snímky individuálně pro zákazníky kterým na tom záleží. Taky je výborné, že tam je počítač s profi monitorem, kam si člověk může sednout a zkontrolovat nebo upravit vzhled fotek v tom vyladění, v jakém se budou tisknout. Používají tam Zoner. Teď se chystám dát tam nějaké zkušební výtisky a pak dám vědět jak to dopadlo. Pokud jde o http://info.24print.cz/, tak to je normální tisk z laserovky se všemi omezeními, které tahle technika má. Ony totiž ty jejich fotky stojí tolik, že za tu cenu málem ani nepořídíte kvalitní fotopapír, natož inkousty a amortizaci tiskárny nebo digilabu. Můj názor je, že není potřeba to tam posílat, protože takhle ty fotky můžete dostat v každém lepším copyshopu a nemusíte ani platit těch 49,- Kč na zakázku. Ale fototisk, ten je fakt jinde. Když výrobci jako Canon dneska dělají 10 a 12ti barevné inkjety pro tisk fotek, tak to není proto, že by byli hloupější než hoši z 24print.cz, kteří přišli na to jak to zázračně tisknout několikanásobně levněji. Až budu mít poznatky z toho Reginfoto, tak hned dodám další informace. Pokusím se toho zjistit co nejvíc. Zatím dík diskutujícím za dobré příspěvky k věci.