Brand

Bude, resp. stále chybí. Toho zvyku přikládat automaticky foťák k oku se nemůžu zbavit, musím vypadat jak idiot. Samozřejmě to souvisí i s rychlostí a přesností ostření, která je významně horší než u DSLR. V ostatních ohledech jsou ale výkony vyrovnané, někdy i překvapivě lepší.

U Pentaxu jsem nepřekousl výstup v JPEGu, vše jsem si sám převáděl z rawů. Fujifilm má skvělé JPEGy, na běžné ''domácí'' focení zcela dostačující, krásné a přirozené barvy. Senzor je v podstatě stejně velký, kresba velmi slušná. ISO mě velice mile překvapilo, u Pentaxu byla hranice použitelnosti 3200, Fujifilm zvládne s grácií 6400. Šířka ohniska seťáku 16mm je velmi příjemná. Super fičura je vestavěný blesk, který díky své konstrukci umožňuje nastavit směr záblesku prakticky libovolným vertikálním směrem.

No a samozřejmě největší výhoda je, že nejsem líný Fujifilm tahat s sebou při každé příležitosti. Když fotím, nevzbuzuju nepatřičnou pozornost. Nepřipadám si hloupě, když vytáhnu foťák v hospodě atp. Ta skladnost a nenápadnost je téměř na úrovni mobilního telefonu, což je skvělé.