Brand

Můžu potvrdit, že tento aparát je pohodový UZ. Snímač o velikosti 1/2,33  ( cca 6x4mm) s rozlišením 12 Mpx je tak maximum toho co se na takový dá navršit.  Měl jsem tu možnost si s ním zkusit fotit a myslím, že kdo na zoomu u aparátu trvá, tak zklamaný z něj nebude. Je to skutečně praktický ALL in one a na běžné focení bohatě stačí. Objektiv sice má velmi dobrou světelnost, ale také mírně trpí na odlesky v protisvětle, tak je dobré na to myslet. Kresba objektivu mi přišla slušná, nejlepší je asi ve středu zoomu, ( cca od 50mm do 200mm ) měkčí je na nejširším ohnisku a podobné je to i na konci.  Objektiv je lépe moc neclonit nejhezčí výsledky co do ostrosti mi přišly na clonu 4 - 5,6. Objektiv má 52mm závit na filtry a tyto - hurá ! - lze na něm nechat i při vypínání přístroje, protože se objektiv nezasouvá celý do tubusu a tak nevadí nasazené doplňky. Elektronický hledáček je príma, ale jsem zmlsaný ze zrcadlovky, tak mi přišel velmi malý. Použitelný však je dobře, ale při ostrém slunci za něj olíznete všech pět prstů .  V jpg je dobrý tak do 800 ISO , digit. šum se v RAW projevuje od ISO 400.  Aparát umožňuje i nastavování odšumování snímků v rozsahu -2 -0 - +2 , nejvíc je to poznat při vyšších ISO kde max odšumování na 400 ISO už snímky velmi viditelně rozmývá a ztrácí se kresba. Doporučuju používat střed parametru a nebo i mínusové veličiny. Myslím , že teď je jeden na Megapix v bazaru za  7t. se zárukou 1/2roku.