Brand

no jistě....já neříkám, že nové aparáty a Ň.ekteré zvláště nejsou dělané tak, aby i se zeleným čtverečkem nedokázaly téměř zázrak ...a bez dlouhého přemýšlení... cool ..mně jen přijde jaksi rovnější a logičtější, když bych investoval 13t do XA2, tak ji hned za dva roky měnit za něco o fous a nebo i o dva lepšího. Je možné, že to tak spousta lidí má.....že se v tom prostě hrabat nechce....že to chce cvaknout a mít hotový snímek.

Nejsem si jistý, že při tom co Petra fotí...rodiné foto a to kdekoliv - že jí vytrhne trn z paty pouhá generační výměna aparátu. Čím si ale jistý jsem je to, že alespoň mně dalo největší užitek do hlubší míry porozumět tomu, kdy jde jaká technika použít a jaké jsou její hranice. Pak lze tolerovat i kvalitativně slabší snímek, který má ale jiné hodnoty....jedinečnost, unikátnost, nebo cokoliv jiného v čem se snímek stává alespoň hodným toho zmáčknutí spouště a třeba i po letech se k němu někdo vrátí. U ostatního plevele bych vůbec problém slabších výsledků neřešil. Apropo...ta Rx 100 mně napadla jako první verze rodinného aparátu za pár kaček.

Ostatně je to na ní...ať prodá AX2, zkusí vyšší model a uvidí sama, jestli to stačí...hranice a omezení tím stejně nepřekročí...jen posune. 

F