Brand

Zdravím Juliet.

"řek bych Vám, nevím sám" - G9 je poměrně nový, 50-200 ještě novější, sám nemám zkušenost ani s jedním ani s druhým, na netu je spousta informací, nicméně těch dle mne relevantnich nemnoho

Tak aspoň pár postřehů.

Odpověď na Vaše otázky by byla strašně závislá na tom, jak jste na tom finančně, co pro Vás taková investice znamená. Podle zonerama fotek, co jsem viděl bych ale tipnul, že byste tohle rozhodnutí nemusela považovat za špatné.

Další otázkou je, co očekáváte od výměny za FZ1000. Klidně se totiž může stát, že první výsledky budou horší než ty, na které jste zvyklá. Tady vidím velkou šanci, že výměnu můžete považovat za zklamání, protože fotky ze začátku prostě lepší být nemusí.

V rámci bezzrcadlovek je Váš výběr určitě jeden z nejlepších možných.

Záleží také, jestli chcete více fotit ty psy nebo spíše ptáky+volně žijící zvířata. Na ptáky a volně žijící zvířata by bylo třeba počítat s delšími ohnisky než na ty pejsky a taky na ty ptáky by byl asi vhodnější mnou již minule zmíněný Oly em-1 mii jak kvůli možnosti fázového ostření tak kvůli Olympus objektivu 300/f4

Ale ono foceni ptacku a divoce zijicich zvirat je zase samo o sobe dosti specializovane odvetvi a chce to krom vybaveni i znalosti, trpelivost, cas a dalsi "obeti" :) Treba je taky ovladnout postproces jinak to zatim nejde, pokud chcete dobre vysledky.

Objektiv 100-300 je na psy podle mne zbytecne dlouhy a je uz i vyrobne starsi, ta 50-200 je nova a proslycha se, ze vsechny nové Leica Pana objektivy jsou opravdu hodne rychle v ostreni oproti tem starsim. Ovsem vyber objektivu na foceni ptacku a divokych zvirat je myslim nejslepsi nechat opravdu az na chvili, kdy fotograf sam vi, co mu vyhovuje, co chce a proc to chce.

Nejspíše budete potřebovat i min 1 další, kratší (zoom)objektiv, pokud budete chtít odpovídající kvalitu, pod 20000 to nebude.