Brand

Podle me, pokud usetrite 30 nebo podobne, tak jedine zpusobem, kdy nekdo nezaplati poplatky typu clo ci dph cili vlastne pujde o zlodejinu, mozna ne nutne z Vasi strany. Jinak tech 30 usetrit nelze. I tak bych byl ale pesimisticky, ze ten rozdil udela opravdu 30 nebo podobnu castku.

Na ten Tamron jsem negativni reference zatim neslysel. Kolegovi se na nem nedavno pokazil AF motorek a ctvrty den (zapocitana i posta) mel objektiv i s vymenenym motorkem zpet doma. Takze to vypada, ze zaruka i rychly servis funguji snad taky dobre.

Slusnou recenzi, pokud to nahodou neznate, na srovnani techto objektivu naleznete na makofoto

http://makofoto.cz/nikon/objektivy/Tamron_70_200G2/Tamron_70_200_G2.htm

Pokud budete kupovat tady, velke plus vidim take v moznosti zajet si to koupit do firem jako Fotoskoda ci Megapixel, kdy si ten objektiv muzete prvni vyzkouset se svym telem a zjistit tak, jestli nebude treba nejak hure seriditelny co se AF tyce, coz povazuji za dost velkou vyhodu. Jiste, pripadny Nikon by mel sednout bez problemu, ale nahoda je blbec a uz jsem mluvil i s panem, ktery velmi nadaval na situaci, kdy vracel Nikonu prave kvuli velke nepresnosti AF Nik 300/2,8 - pan byl velmi verohodny, udelal jsem s nim obchod a bylo videt, ze jde o cloveka, ktery neni urcite chudy a je velkorysy, tudiz nepredpokladam, ze by mel zapotrebi delat divadlo s nejakymi smyslenymi historkami.

Tak Vam preji at se rozhodnete ke sve maximalni spokojenosti.