Brand

Ahoj/Dobrý den,

včera jsem poprvé zkoušel focení metodou opakovaného záblesku z externího blesku na jednu delší expozici. Výsledkem by měl být rozfázovaný pohyb. Tato metoda může připomínat sériové snímání, které je pak vše složeno do jedné fotky. Teď k mému problému. Nevím jestli je to vlastnost tohoto focení nebo jsem udělal někde chybu. Fotil jsem běžícího běžce ve tmě. Běžec byl pak na fotce bohužel průhledný. Snažil jsem se to nastavovat pokus omyl a stejně jsem s výsledkem nebyl spokojen. Některé byli lepší, některé horší, ale vždy se mísilo pozadí s nasvíceným běžcem.

Kde hledám chyby:

A) moc dlouhý expoziční čas - než běžec přiběhl, tmavé pozadí fotky se stačilo promítnout na čip a prolínalo se s nasvíceným běžcem

B) externí blesk jsem měl v ruce a ovládal ho ručně, abych mohl jít s bleskem blíže - neměl jsem kontrolu kdy zapínám blikání a kdy končí - důsledkem bylo, že jsem zbytečně nablikal bleskem na pozadí po dobu expozice v momentech kdy už tam běžec nebyl. To se zase projevilo na čipu a prolínalo se s nasvíceným běžcem.

Ukázka fotografie zde:

https://imgur.com/a/3SX9kPI

Parametry fotky:

čas 5s

clona f/4

ISO 200

35 mm

D3200 + 35mm 1,8G + stativ

ext. blesk ovládaný ručně (blikáno s předstihem krátce po spuštění expozice)

-  stroboskopický (RPT mod) výkon 1/8, 8x, 10Hz (různě jsem to měnil)

Budu rád za každou radu.