Brand

Hezký podvečer Zdeňku. Je to přesně jak píšeš... Jestli využiješ FF tělo to je vždy na zváženou. Zvlášť v okamžiku, kdy na FF tělo (samo osobě docela drahé pro amatéra) budeš chtít dát i slušný objektiv ( jinak by to pozbývalo smyslu ) se taková sestava opravdu cenově dostává na hodně vysokou částku a je potřeba zvážit jestli to není jako hobby trošku mimo potřeby lidské. Píšu to i s tím vědomím, že sám odolávám lákadlu FF snímače, který Ty by jsi ppod užil jak v krajině, tak v rodinných portrétech. U mně převažuje používání delších ohnisek a tam si já zase užiju ten crop 1,5x... O tom, že by jsi si na FF pomohl s tím šumem na vyšších ISO není moc třeba psát....FF je tedy věc rozhodnutí.

A pokud dojde na 7200/7500 já na to nahlížím takto. D7500 je nepochybně skvělá věc. Co do mezipaměti, tak při focení sekvencí se do ní vejde cca 100 RAW snímků a to je oproti 18kouskům na D7200 pořádný rozdíl. Ne, že bych plánoval jako kropič někdy takovou možnost použít, ale na D7500 se opravdu nepotkáš s problémem...nefotí to - ukládá to....

Podle snímků - na rozdíl od Tvé D90ky - by jsi ISO doslova mohl "pustit ze řetězu" ...na D90 je šum docela nehezký a zvlášť při bídném osvětlení leze doslova na nervy a nad ISO800 už je to boj kdo z koho. D 7200 je na tom hodně líp, ale její snímač je poměrně nadupaný... a 24Mpx nějaký šum sebou nese., byť si s takovým strojem můžeš oproti D90 také dovolit téměř psí kusy. U D7500 byl použit snímač obdobně jako u špičkové D500, tj "jen" 20Mpx....a hned se to projevilo.... s parametrem ISO můžeš ještě výš... Ostrost je také oproti D90 lepší, protože před snímačem není použit ( stejně jako u D7200 ) filtr. Sekvence zvládá 8sn/s - šupa!!! ... a pokud nebude u ruky zpočátku manuál dá se uvnitř menu rozšťourat opravdu hodně věcí. Aparát ( D7500 ) drží linii řady D7xxx....tedy....funkční tlačítka,  donastavení BF/FF, rollery vepředu i vzadu, má ( hurá) dotykový a polohovatelný LCD se snímačem kterým jej lze "zhasnout" když dáš zrcadlovku k oku a použiješ hledáček... Ale pak to výrobcům došlo. Pokud by udělali vše tak jak na řadě D7xxx to bylo zvykem tak by vlastně zašlapali do země aparát D500...tedy vlastní špičku. A tak bylo potřeba něco očesat. D7500 tedy přišel o dva sloty na SD kartu, takže když Ti SD chcípne , tak jsi bez fotek. V aparátu je použitý nový procesor totožný s D500 a pravda...trošku baští baterii. V tom případě je nelogické obrat aparát o možnost připojení bateriového gripu...ale opět se stalo. No což...spraví to nabitá druhá baterka v batohu... A ještě jedna "maličkost"....D7500 nepodporuje spolupráci se starými objektivy, které nevlastní vnitřní procesor...tedy, žádné Ai a možná napadá mě asi ani objektivy z řady D...? Nepochybně u Nik potřebují i prodávat nové objektivy a ne nás nechávat šmejdit po bazarech mezi velmi levnějšími kousky.. Pokud vím, tak D7200 toto ještě toleruje a kupříkladu pro mne je to poněkud zádrhel. Takže D7500 je nepochybně skvělý aparát, vybavený vším na co si vzpomeneš s uvedenými maličkostmi, které někomu třebas nahradí možnost 4K videa, nebo ovládání aparátu z telefonu.. Já pokud se svým vybavením budu pomýšlet na inovaci budu mít za strop D7200 a to nejen podle ceny. D 7500 být o ty maličkosti lepší....by to byla o deset tisíc lacinější skvělá D500 :-D ...

František