Brand

Zdravím všechny!

Ráda bych se pobavila o funkčnosti fotoaparátů - leží mi na stole již zakoupené tělo Nikon D5300, které jsem, jako pokročilý nadšenec zakoupila pro rekreační účely = dostačující. Broukem v hlavě je skutečnost data uvedení, resp. tělo, které je na trhu od roku 2013 má letošním rokem vlastně 6 let - zde se mane několik otazníků. S mojí zkušeností s předchozím tělem D60, zakoupeným v roce 2010, kdy bylo uvedení na trh roku 2008 mi skutečně do posledního dechu posloužilo bezmála deset let. Tím pádem kupuji v podstatě "ležáka" se zárukou 2 roky a za 4 jej, pokud se do té doby něco nepokazí, postavit vedle šedesátky do poličky.

Jsou mé obavy oprávněné, nebo se strachuji zbytečně? Je to koupě nesmyslná? Nemají dlouhá léta nepouživání - tak citlivé techniky - v krabici na fotoaparát vliv, vliv času, nepoužívání, stav ladu?

Za takové prachy je to pro mě naprosto adekvátní stroj, upokojil mne svými funkcemi, jen mi nedošlo, že je to v podstatě aparát, který tu s námi je již nějaký rok. Člověk takové náležitosti nebere v potaz - do chvíle, než je nutno rychle řešit, byť bezhlavě.

Děkuji za Vaše názory - dobré světlo!

Věrka