Brand

Dobrý den,

 

prosím o radu při výběru bezzrcadlovky do cca 15 tisíc/600 euro. Prostudoval jsem již spoustu recenzí na různé fotoaparáty, četl různé články, shlédl videa atd. Nakonec mi z toho vypadly tito favorité: Canon EOS M5 (výhoda APS-C,ovládnání a držení) nebo M50 (horší ovládání oproti M5), Panasonic GX9 (stabilizace v těle, kompaktní, nabíjení přes USB), Panasonic G80 (odolné provedení, držení, stabilizace), Olympus OM-D E-M10 Mark II (stabilizace, nejnižší cena, Live Composite).

 

Chci se věnovat hlavně focení krajinek (chození po horách) a města (architektury). Sem tam natáčení videa z cest (4K není pro mě důležité). Nějaké zkušenosti již mám s Nikon D3100 a i s lehkými úpravami RAW.

 

Největší dilema u mě nastává co se týče senzoru. Jestli raději vybrat APS-C a oželet 5-ti osou stabilizaci v těle a nebo vzít raději 4/3" se stabilizací. Zajímalo by mě, jestli je velký rozdíl mezi těmito senzory v kvalitě, například u těchto fotoaparátů, nebo pro někoho kdo chce teprve více začít s focením a úpravou fotek a dělat jen hoby fotky pro sebe z cest a sem tam si něco vytisknout (menší obraz, plakát) tento rozdíl ani nepozná?

 

Co by jste si vybrali vy k těmto účelům?

 

Předem děkuji za rady