Brand

Dobrý den,

čiště technicky řečeno, FZ72 je fotoaparát, který Vám poskytne snad vše, co byste mohl jako hobby fotograf chtít. Velký rozsah zoomu, a to i včetně širokoúhlého 20mm ohniska (např. na krajinu). Umí fotit i makro od 1cm. Má všechny expoziční režim PASM. Takže na naučení se fotit bych řekl bude naprosto stačit.

 

Kde můžete pociťovat mezery, by bylo focení z ruky v malé hladině osvětlení (typicky večer šero, doma interiér), při focení rychlých akcí (sport, děti,...), focen portrétů z hlediska separace pozadí (nelze dosáhnout tak malé hloubky ostrosti).

 

Takže stručně řečeno, na "naučení se fotografování" FZ72 v pohodě stačí. Na nějaké velké hrátky s hloubkou ostrosti a focení rychlých akcí v horším svělte už ne. Pokud si chcete udělat radost, kldně jej vyměňte třeba za nějaký systémový kompakt typu Olympus E-PL nebo Sony Axxx a podobně. Budete mít více možností, ale počítejte s tím, že takového rozsahu ohnisek jako u FZ72 tam nedosáhnete tak snadno. Tam už byste musel mít asi dva nebo tři objektivy a měnit je. Ideální by bylo nějaký systémový kompakt nebo zrcadlovku ozkoušet (kamrád, obchod,...), abyste si udělal představu a měl srovnání. Tak to promyslete :)