Brand

Hezký den Jane.

Uvažuješ částečně správným směrem.. Co se týče ohniska fotíš prakticky skoro padesáti milimetrovým objektivem. Takže rozdíl v přiblížení moc čekat nejde. S kvalitní zoomem je práce v některých ohledech praktičtější... Objektiv s pevným ohniskem 35mm pro DX stejně na FF použít s využitím celé plochy snímače nepůjde. D 750 je dobrý aparát a rozdíl mezi D90 a tímto určitě poznat bude. Skok v rozlišení je opravdu velký. Pokud na ni nasadíš ten objektiv co vlastníš aparát to sám pozná a přizpůsobí se za cenu ztráty rozlišení, což ale jistě není žádoucí. Zase oproti kvalitnímu oběktivu z řady ART by to nepřineslo optickou kvalitu na kterou pevná ohniska původně mířila.

Mslím, že i na D 90 používáš i jiné objektivy a tak volba vhodného objektivu pro FF by se měla ubírat od úvahy ve smyslu Potřeba parametrů, finanční možnosti, s přihlédnutím k technice kterou v současné době vlastníš.

Všeobecně pokud Tě nebudou koruny limitovat tak sestavu 750 + objektiv ART bych považoval za velmi dobrou ....jde jen o to, zda to v dnešní době má také perspektivu... Přece jen vývoj techniky nezadržitelně míří k bezzcátkům....což neznamená, že zrcadlovkou fotit je už pasé.. 

D 90 , pokud je v pořádku je v dnešní době stále prodejná....ale za velmi malou částku. Takže to je na každém jak se rozhodne. Já jsem ponechal po pořízení FF jako zálohu D 7000 a popravdě.... moc si už neužila... občas ji vezmu ven tam, kam bych 750ku raději ušetřil.. 

František