Brand

Diskuse - 18-135mm IS STM nebo 18-55mm IS STM ?

HanaK

2 příspěvků

Dobrý den,

 

plánuji si pořídít Canon EOS 70D a mám možnost si vybrat mezi těmito objektivy - 18-135mm IS STM nebo 18-55mm IS STM. Budu fotit převážně přírodu a věci okolo gastronomie - tedy v interiéru. Důležité je pro mě i video.

 

Budu ráda za radu,který z nich je vhodnější a jaký je mezi nimi hlavní rozdil :) 

 

Děkuji, H. 

před 7 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Dobrý den, hlavní rozdíl je v rozsahu zoomu 18-135mm umožňuje výrazně větší přiblížení a troufnu si říct, že na běžné focení si vystačíte jen s tímto objektivem = nebudete potřebovat teleobjektiv. Takže já bych osobně volil raději 18-135 jako univerzálnější řešení. Pokud budete chtít, tak na gastronomii dokoupíte Canon 50mm f/1.8 který je levný a přitom na tento typ fotek zcela postačující a vhodný.

před 7 lety

HanaK

2 příspěvků

Dobrý den, hlavní rozdíl je v rozsahu zoomu 18-135mm umožňuje výrazně větší přiblížení a troufnu si říct, že na běžné focení si vystačíte jen s tímto objektivem = nebudete potřebovat teleobjektiv. Takže já bych osobně volil raději 18-135 jako univerzálnější řešení. Pokud budete chtít, tak na gastronomii dokoupíte Canon 50mm f/1.8 který je levný a přitom na tento typ fotek zcela postačující a vhodný.

před 7 lety

Dobrý den,

děkuji moc, nakonec jsem se rozhodla pro Canon EOS 80D a k tomu je i Vámi zmíněný Canon 50mm + tedy EF-S 18-55mm IS STM :) Tak snad bude vyhovovat.. 

 

Hezký den,

H. 

před 7 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.