Brand

Diskuse - AEB panoramata

Marek

20 příspěvků

Ahoj,

potřebuji poradit ohledně výběru fotoaparátu.

Rozhoduji se mezi Canon 200D a Nikon D5300, D5500 a D5600. Momentálně jedu na Canonu G7X.

Jelikož rád fotím skládaná panoramata, potřeboval bych poradit, jak moc je přívětivé prostředí pro nastavení a zda je to prakticky možné (právě u G7X to úplně dobře nejde).

Jak fotím nyní:

- nastavím manuál (clona, čas)

- přepnu ISO z automatu na požadovanou pevnou hodnotu

- nastavím pevné WB

- přepnu manual focus

----- tyto údaje mohu u Canonu G7X uložit do režimu C ----

- případně bych zapnul AEB - ale toto v manuálním režimu na G7X nejde! (facepalm)

 

Dotazy:

1. Jak složitě jde nastavit výše zmíněné parametry u Nikonů 5x00? Slyšel jsem negativní komentáře ohledně logiky nastavování... případně jde uložit, jako u G7X?

2. Jde u Canonu 200D resp. Nikonů 5x00 zapnout AEB v manuálu?

 

Díky, Marek

před 6 lety

Josef

170 příspěvků

Ahoj, pokud fotíte na manuál a chcete Nikon (nebo Canon), doporučil bych vzít od Nikonu řadu D7xxx, která má dva rolery pro čas i clonu. Pak je tu ještě Pentax, který za cenu řady D5xxx nabídne pohodlí řady D7xxx. Jasně, není to "tak známá" značka, není všude tolik levného příslušenství ke všemu možnému, ale možná by to mohla být dobrá alternativa. Osobní zkušenost nemám, ale to doplní někdo další :)

před 6 lety

Marek

20 příspěvků

Ano, K-70ka by se mi velmi líbila, ale zase nevím, jak s objektivy. Canon má fajn levný STM širokáč a slušné STM/USM seťáky. Ale takový 80D je už dost drahý.

Můžete pro Pentax doporučit nějaké široké a jedno univerzální dostupné sklo? 

před 6 lety

Josef Plaček

192 příspěvků

Nikony D5xxx mají, co jsem se dočetl BKT jen 3 snímky po 1/3 a 1/2 EV, to je k ničemu, i skoky po 1EV jsou málo v 60% případů. Na druhou stranu, pořád lze měnit čas manuálně rolerem, ale chce to velice kvalitní stativ, bo furt na fotoaparát šaháš.

A pevné WB? Proboha proč? Teda pokud nefotíš rovnou do JPG, v RAW ti to je úplně jedno.

 

před 6 lety

Marek

20 příspěvků

Pevné WB sice není třeba, ale využívám to tak, že než vyvolám RAWy, tak to poskládám v JPGu, ať vím, jestli s tím má smysl dále pracovat. Fotím do RAW + JPG.

před 6 lety

Aleš

263 příspěvků

Ano, K-70ka by se mi velmi líbila, ale zase nevím, jak s objektivy. Canon má fajn levný STM širokáč a slušné STM/USM seťáky. Ale takový 80D je už dost drahý.

Můžete pro Pentax doporučit nějaké široké a jedno univerzální dostupné sklo? 

před 6 lety

Pentax má objektivů hromadu, stačí když si zadáš do vyhledávače

objektivy pentax heureka a můžeš si vybrat, který ti vyhovuje...

A K-70 je skvělý foťák :-).

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Ahoj,

potřebuji poradit ohledně výběru fotoaparátu.

Rozhoduji se mezi Canon 200D a Nikon D5300, D5500 a D5600. Momentálně jedu na Canonu G7X.

Jelikož rád fotím skládaná panoramata, potřeboval bych poradit, jak moc je přívětivé prostředí pro nastavení a zda je to prakticky možné (právě u G7X to úplně dobře nejde).

Jak fotím nyní:

- nastavím manuál (clona, čas)

- přepnu ISO z automatu na požadovanou pevnou hodnotu

- nastavím pevné WB

- přepnu manual focus

----- tyto údaje mohu u Canonu G7X uložit do režimu C ----

- případně bych zapnul AEB - ale toto v manuálním režimu na G7X nejde! (facepalm)

 

Dotazy:

1. Jak složitě jde nastavit výše zmíněné parametry u Nikonů 5x00? Slyšel jsem negativní komentáře ohledně logiky nastavování... případně jde uložit, jako u G7X?

2. Jde u Canonu 200D resp. Nikonů 5x00 zapnout AEB v manuálu?

 

Díky, Marek

před 6 lety

U Canon 200D lze zapnout AEB v manuálu po 1/3, 1/2 a 1EV v rozmezí -2EV až +2EV. V módech P,Tv a Av, lze vámi nastavené parametry celé posunout až do -7EV, nebo +7EV. Hezká torie, ale co by bylo ze snímku jenž by byl nastaven na +3EV a +5EV a +7EV? Zřejmě bych tam těžko hledal kresbu.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.