Brand

Diskuse - ako nastavit blesky canon 430 ex II,430 EX III-RT A odpalovac yongnuo YN-E3-RT

vladimir fedor

125 příspěvků

Zdravim kolegovia fotografi,donedavna som vlastnil blesk canon 430 ex II  a vcera som dostal ako dar dalsi 430 ex III-RT a a k tomu odpalovac yongnuo YN-E3-RT,uz ked ich mam rad by som z nich vytazil co sa da,dost fotim rodinne oslavy a rozne akcie,len je pre mna teraz tazke najst medzi tym vsetkym spolocnu rec aby mi to fungovalo,vlastne nemam o tom ani paru,takze ak by som mohol poprosit nejak vysvetlit ako alebo kde sa dostat k info alebo rovno napisat ako dalej dakujem vas kolega   Vladimir

před měsícem

Tomáš

10265 příspěvků

Dobrý den Vladimíre, já mám klasické odpalovače od Yn a tam to funguje tak, že blesk zasadím do stejné Yn krabičky, která funguje jako přijímač a další krabičkou blesk odpálím. Na krabičkách je potřeba mít nastavené stejné kanály a skupiny a pak to odpaluje. Nastavení blesku řeším přes nastavení fotoaparátu (moje tělo to umožňuje, tj. nemusím nastavovat blesk přes blesk jako takový). Ale je možné případně nastavit blesk i přímo přes ovládání blesku, pokud to tělo nenabízí. S tím konkrétním YN-E3-RT nemám konkrétní zkušenost, takže bohužel nemůžu říct "zapněte to či ono", ale zkuste mrknout i do návodu... a kdybyste zkusil k tomu něco pomačkat a vyzkoušet, tak si myslím taky nic nezkazíte :)  Omlouvám se možná za slabomyslnou radu, ale víc v tuto chvíli nabídnout neumím :D

před měsícem

Tomáš

10265 příspěvků

A ještě dodám... ten nový 430 EX III RT se velmi rád přehřívá, když jej začnete trochu víc používat, tak pozor na to, aby vás "nevypekl", což se mi už často stává, mám rozepsanou recenzi / test, kde to je vše napsané.

před měsícem

vladimir fedor

125 příspěvků

A ještě dodám... ten nový 430 EX III RT se velmi rád přehřívá, když jej začnete trochu víc používat, tak pozor na to, aby vás "nevypekl", což se mi už často stává, mám rozepsanou recenzi / test, kde to je vše napsané.

před měsícem

tomas dakujem za ochotu pomoct,nieco mi to dalo ,ale kedze mam iba transmitter(vysielac) budem este potrebovat aj prijimac asi ze ano? A este k tej 430 novej ked sa prehreje tak robi problemy dakujem za odpoved

před měsícem

sladas

3973 příspěvků

Ten nový 430 EX III RT má již přijímač v sobě a k tomu staršímu ho budeš muset dokoupit. To přehřívání se projevuje tak, že blesk bude delší dobu dobíjet než se rozsvítí LCD červeně a to už je pak dobíjení protaženo cca na 10 vteřin mezi zábleský a když ho rozpálíte ještě víc, tak červeně svítící displej začne blikat a doba dobití se prodlouží tak na 30 vteřin a tím se blesk vychladí. I zde platí - spěchej pomalu. 

před měsícem

vladimir fedor

125 příspěvků

Ten nový 430 EX III RT má již přijímač v sobě a k tomu staršímu ho budeš muset dokoupit. To přehřívání se projevuje tak, že blesk bude delší dobu dobíjet než se rozsvítí LCD červeně a to už je pak dobíjení protaženo cca na 10 vteřin mezi zábleský a když ho rozpálíte ještě víc, tak červeně svítící displej začne blikat a doba dobití se prodlouží tak na 30 vteřin a tím se blesk vychladí. I zde platí - spěchej pomalu. 

před měsícem

Diky Sladas pomohlo mi to super

před měsícem

Tomáš

10265 příspěvků

Ten nový blesk (430 EX III RT) je s prominutím šmejd... mám i starší 430 EX II a ten jsem nikdy nepřehřál. Takže nevěřím tomu, že by to bylo o fyzikálních limitech. Tohle prostě někdo u Canonu velmi pokazil. Vydám na to brzy recenzi... mám v ní i přímé srovnání obou blesků.

před měsícem

sladas

3973 příspěvků

Ten nový blesk (430 EX III RT) je s prominutím šmejd... mám i starší 430 EX II a ten jsem nikdy nepřehřál. Takže nevěřím tomu, že by to bylo o fyzikálních limitech. Tohle prostě někdo u Canonu velmi pokazil. Vydám na to brzy recenzi... mám v ní i přímé srovnání obou blesků.

před měsícem

Tome, také jsem si říkal "kde udělali soudruzi z Canonu chybu" a nejhorší je, když je ten blesk někde v dáli na stativu, že to zjistíš až při kontrole snímku na LCD. Což je při reportáži průšvih. Jsem zvědav na to Tvé porovnání?

před měsícem
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.