Brand

Diskuse - Amatér a fotobanky

Karel

1 příspěvků

Dobrý den, jsem amatér a fotím teprve pár měsíců, ale přemýšlel jsem o tom že bych fotografie začal vkládat do fotobanky. Mohlo by to být dobré využití fotografií, nové získání zkušeností s upravováním fotografií a možná i nějaký výdělek. Chtěl bych se zeptat jestli to má vůbec smysl vkládat fotky do fotobanky, jestli se budou prodávat a nebo jestli se ztratí v konkurenci? Taky bych se chtěl zeptat jaké fotky se nejlépe prodávají, jaká fotobanka je nejlepší pro začátek a jaký by mohl být reálný výdělek?

Předem děkuji za odpověď.

před 21 dny

STigre

120 příspěvků

Karle, obávám se, že vše už bylo vyfocené tisíckrát a taky tolikrát to je ve všech fotobankách. Šance, že bys jako začátečník a se začátečnickou technikou nafotil něco, co tady ještě není, a v takové kvalitě, která tady ještě nebyla, je asi taková, jako vyhrát sto milionů ve sportce, aniž by sis vsadil.

před 20 dny

Orson

1 příspěvků

Neviděl bych to tak černě :) Ve fotobankách jedu už 12 let a i přes obrovskou konkurenci mě to pořád živí :) Každopádně už to není co bývalo (hlavně pro nováčky), takže nečekejte, že to bude snadný výdělek. Na druhou stranu, pokud máte jako hlavní cíl zlepšit se v komerčním focení (fotobanky nejsou o umění), tak to můžu pořád vřele doporučit. Konečně je lepší nahrávat na fotobanky než na komunitní foto weby, protože místo lajků budete sbírat dolary. Ale abych to podpořil nějakými reálnými čísly, mrkněte se na tento článek a udělejte si sám představu o výdělcích začátečníků ve fotobankách: Výdělky ve fotobankách

před 19 dny

Dušan

4 příspěvků

Zdar, do fotobank jsem šel jen tak ze zvědavosti. Z cca 20 fotek jsem prodal 2 (shuterstock za 0,25 dolaru, Adobe dalo 0,99 euro), z to ho prvni hned prvni tyden. A fotobanky jedou a pojedou, pač si lidi zvykaji fotky kupovat a fotografove si zacinaji lip hlidat sve portfolio proti vykradani. To, že se Ti zda fotobanka zbytečná je pravděpodobně dáno českým zvykem fotky čorovat, páč se nám to zdá drahé kupovat a když za jednu fotku dstaneš 0,25 dolaru, tak i zbytečné vkládat do bank. Poku ale vytrváš, máš klidně šanci dostat se do ligy, kde je cena stanovena i na 10 nebo 50 dolarů za kus. Pokud mám neco, co by mohlo mít šanci na prodej, to nahraju. Buď zamítnou nebo ne, není co ztratit. U mě asi takhle.

 

 

před 18 dny
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.