Brand

Diskuse - Bateriové blesky 400Ws a více

pajulas

6 příspěvků

Zdravím přátele uvažuji nad koupí většího blesku. Zajímá mě jestli ho tady někdo používá a jestli se vyplatí připlatit a jít rovnou i do TTL.

Děkuji

před měsícem

Tomáš Málek

41 příspěvků

Zdravím přátele uvažuji nad koupí většího blesku. Zajímá mě jestli ho tady někdo používá a jestli se vyplatí připlatit a jít rovnou i do TTL.

Děkuji

před měsícem

Zdravím,

Předpokládám, že plánujete použití venku. Tam bych do TTL určitě šel z důvodu HSS. 

Fotím sice jenom s externím bleskem, ale i při focení bleskem ze stativu používám TTL (přes interní blesk) právě z důvodu vysokorychlostní synchronizace, kterou venku společně se světelným sklem často využívám

před měsícem

pajulas

6 příspěvků

Zdravím,

Předpokládám, že plánujete použití venku. Tam bych do TTL určitě šel z důvodu HSS. 

Fotím sice jenom s externím bleskem, ale i při focení bleskem ze stativu používám TTL (přes interní blesk) právě z důvodu vysokorychlostní synchronizace, kterou venku společně se světelným sklem často využívám

před měsícem

Krásný den přeji. Ale HSS funguje přeci i bez TTL nebo se pletu. :)

před měsícem

Tomáš Málek

41 příspěvků

Krásný den přeji. Ale HSS funguje přeci i bez TTL nebo se pletu. :)

před měsícem

Pokud by jsme braly označení TTL doslova, tak ano, HSS není závislé na TTL. Ale ještě jsem neviděl blesk, který by uměl HSS a ne TTL. Při použití HSS musí blesk komunikovat s fotoaparátem 

před měsícem
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.