Brand

Diskuse - Bateriové blesky 400Ws a více

pajulas

6 příspěvků

Zdravím přátele uvažuji nad koupí většího blesku. Zajímá mě jestli ho tady někdo používá a jestli se vyplatí připlatit a jít rovnou i do TTL.

Děkuji

před 6 lety

Tomáš Málek

46 příspěvků

Zdravím přátele uvažuji nad koupí většího blesku. Zajímá mě jestli ho tady někdo používá a jestli se vyplatí připlatit a jít rovnou i do TTL.

Děkuji

před 6 lety

Zdravím,

Předpokládám, že plánujete použití venku. Tam bych do TTL určitě šel z důvodu HSS. 

Fotím sice jenom s externím bleskem, ale i při focení bleskem ze stativu používám TTL (přes interní blesk) právě z důvodu vysokorychlostní synchronizace, kterou venku společně se světelným sklem často využívám

před 6 lety

pajulas

6 příspěvků

Zdravím,

Předpokládám, že plánujete použití venku. Tam bych do TTL určitě šel z důvodu HSS. 

Fotím sice jenom s externím bleskem, ale i při focení bleskem ze stativu používám TTL (přes interní blesk) právě z důvodu vysokorychlostní synchronizace, kterou venku společně se světelným sklem často využívám

před 6 lety

Krásný den přeji. Ale HSS funguje přeci i bez TTL nebo se pletu. :)

před 6 lety

Tomáš Málek

46 příspěvků

Krásný den přeji. Ale HSS funguje přeci i bez TTL nebo se pletu. :)

před 6 lety

Pokud by jsme braly označení TTL doslova, tak ano, HSS není závislé na TTL. Ale ještě jsem neviděl blesk, který by uměl HSS a ne TTL. Při použití HSS musí blesk komunikovat s fotoaparátem 

před 6 lety

petr777

438 příspěvků

Zdravím přátele uvažuji nad koupí většího blesku. Zajímá mě jestli ho tady někdo používá a jestli se vyplatí připlatit a jít rovnou i do TTL.

Děkuji

před 6 lety

K diskusi:  HSS funguje bez TTL, je to u nižších tříd z důvodů úspory, nebou u starších modelů, které ještě TTL neměly.  TTL se hodí pokud při focení často potebujete měnit clonu, a nechcete pořád štelovat světlo. TTL se hodí i při reportážní fotografii různých událostí (sport, svatby ..)

  Na co se hodí TTL, je podrobně popsáno v článku zde: https://www.photoneurope.cz/cs/article/nove-vychytavky-u-bateriovych-blesku-a-tipy-na-zableskova-svetla.

Jinak, já používám Photon Europe HD-TTL-610 - BATERIOVÉ ZÁBLESKOVÉ    https://www.photoneurope.cz/cs/detail/prodej/hdttl610---bateriove-zableskove-svetlo-s-prislusenstvim a absolutní spokojenost :)

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.