Brand

Diskuse - canon Eos 60D versus Eos 600D

Blanka

5 příspěvků

Dobrý den, vlatsním Canon EOS 1100D a uvažuji o přechodu na něco lepšího. rozpočet nemám moc velký, takže spíš bazarový. Zaujaly mne tyto dva canony,a to Canon EOS  60D a Canon EOS 600D.  Fotím vše, ale převážně jsou to krajiny, zatím mám objektivy dva a to setový canon 18-135 a tamron 17-50 1:2,8, v plánu mám ještě nějaký širokoúhlý objektiv. Který z těch dvou foťáku by jste doporučili pro ženu, spíše pokročilou fotografku? 

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Blanko.

Já tedy Canonem nefotím, tak jsem si musel vypomoci porovnáním parametrů. Samozřejmě mi vyšel z takového porovnání ten pokročilejší model 60D

60D je odlišná nejkratším expozičním časem, což by jste mohla při focení venku využít rozhodně 1/8000 je rozdíl od 1/4000, dále umí rychlejší sekvence, má i lepší hledáček. Synchronizační čas blesku je 1/250 ( oproti 1/200 ) a také údajně zvládne díky lepší baterii téměř dvojnásobek snímků. Že se liší tím, že má 60D druhý stavový display jistě víte, ale přidám, že co do využití je to pro mně zásadní pomoc na aparátu, nejen , že to nežere baterku, ale je to vše nejdůležitější krásně po ruce. (kdo nezkusil neuvěří, měl jsem foťák bez něj a mám s displejem, tak za to ruku do ohně dám. ) Zcela paradoxně na horním dispeji není vidět jestli fotíte do jpg, RAW a nebo do obou a stejně tak je na zamyšlení proč pro změnu tohoto parametru a také ručního nastavení WB musíte vejít do menu....ale už se to tak vyrobilo..asi nezbude než se s tím sžít. Výrobce nabízí ale tlačítko Q, kde se parametry zobrazí na lcd a dají se měnit. Dá se také užít programovatelné tlačítko...tak nebude tak zle..Stejně tak se užije nastavování parametrů rollerem a kolečkem čtyřsměrného ovladače. verze od Nikonu dvou rollerů přední a zadní mi přijde intuitivnější.

Protože má 60D odolnější tělo,tak se to podepsalo na váze a také mírně na rozměru, tak raději zkusit, jak se bude držet pokud by jste se pro něj rozhodovala. Myslím, že by to byla lepší volba.

František

před 6 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Pokud by jste prodala současný 1100d, tak by to pokrylo rozdíl ceny mezi 60a 70d. Nebo samozřejmě po koupi výše zmíněných by to pokrylo plánovaný širokáč...

před 6 lety

Blanka

5 příspěvků

Současný 1100 chci prodat,a z toho pak koupit širokáč, jen jsem chtěla poradit, který z těch dvou  fotoaparátu by mi bylo doporučeno. Pročetla jsem si parametry,ale ono to vždycky není všechno, názory a zkušenosti druhých jsem někdy víc..wink

před 6 lety

Blanka

5 příspěvků

Ahoj Blanko.

Já tedy Canonem nefotím, tak jsem si musel vypomoci porovnáním parametrů. Samozřejmě mi vyšel z takového porovnání ten pokročilejší model 60D

60D je odlišná nejkratším expozičním časem, což by jste mohla při focení venku využít rozhodně 1/8000 je rozdíl od 1/4000, dále umí rychlejší sekvence, má i lepší hledáček. Synchronizační čas blesku je 1/250 ( oproti 1/200 ) a také údajně zvládne díky lepší baterii téměř dvojnásobek snímků. Že se liší tím, že má 60D druhý stavový display jistě víte, ale přidám, že co do využití je to pro mně zásadní pomoc na aparátu, nejen , že to nežere baterku, ale je to vše nejdůležitější krásně po ruce. (kdo nezkusil neuvěří, měl jsem foťák bez něj a mám s displejem, tak za to ruku do ohně dám. ) Zcela paradoxně na horním dispeji není vidět jestli fotíte do jpg, RAW a nebo do obou a stejně tak je na zamyšlení proč pro změnu tohoto parametru a také ručního nastavení WB musíte vejít do menu....ale už se to tak vyrobilo..asi nezbude než se s tím sžít. Výrobce nabízí ale tlačítko Q, kde se parametry zobrazí na lcd a dají se měnit. Dá se také užít programovatelné tlačítko...tak nebude tak zle..Stejně tak se užije nastavování parametrů rollerem a kolečkem čtyřsměrného ovladače. verze od Nikonu dvou rollerů přední a zadní mi přijde intuitivnější.

Protože má 60D odolnější tělo,tak se to podepsalo na váze a také mírně na rozměru, tak raději zkusit, jak se bude držet pokud by jste se pro něj rozhodovala. Myslím, že by to byla lepší volba.

František

před 6 lety

Ahoj Františku,

moc děkuji za vyčerpávájící odpověď. Právě mne ta váha a rozměry trošku zaráží, ale nemám zatím možnos si je vyzkoušet, Tak ještě uvidím . Ještě jdenou moc děkuji

Blanka

 

před 6 lety

shagy2301

3 příspěvků

Ahoj Blanka

Osobne mám možnosť porovnávať 80D (vlastním ja) a 600D (vlastní kamarát).
V prvom rade ide o to že je dam podstatný rozdiel vo váhe, je to citiť. Čo sa týka ergonómie držania a podobne, tak je na tom 80D lepšie, vďaka väčšiemu gripu. To spôsobuje že pri fotení nie je až tak cítiť rozdiel medzi oboma.
Čo sa týka kvality fotiek, tak ešte som sa k detailnému porovnaniu nestihol dostať, ale čo mám teraz po ruke surové fotky z divadelného predstavenia kde som mal obidva, musím povedať že je to veľmi vyrovnané, hlavne pre bežného človeka.

Čiže predpokladám že aj pri porovnaní medzi 60D a 600D to bude podobne.
V prípade fotenia krajiniek by som asi išiel do 60D kvôli odolnosti, na šport je to viacmenej jedno oba dobre poslúžia ak na nich bude nasadený dobrý objektív.

shagy

před 6 lety

Blanka

5 příspěvků

Ahoj Blanka

Osobne mám možnosť porovnávať 80D (vlastním ja) a 600D (vlastní kamarát).
V prvom rade ide o to že je dam podstatný rozdiel vo váhe, je to citiť. Čo sa týka ergonómie držania a podobne, tak je na tom 80D lepšie, vďaka väčšiemu gripu. To spôsobuje že pri fotení nie je až tak cítiť rozdiel medzi oboma.
Čo sa týka kvality fotiek, tak ešte som sa k detailnému porovnaniu nestihol dostať, ale čo mám teraz po ruke surové fotky z divadelného predstavenia kde som mal obidva, musím povedať že je to veľmi vyrovnané, hlavne pre bežného človeka.

Čiže predpokladám že aj pri porovnaní medzi 60D a 600D to bude podobne.
V prípade fotenia krajiniek by som asi išiel do 60D kvôli odolnosti, na šport je to viacmenej jedno oba dobre poslúžia ak na nich bude nasadený dobrý objektív.

shagy

před 6 lety

Mockrát děkuji za rady.... zvažuji, že půjdu nakonec asi do té 600D, mám nyní nabídku na 2 rok starý,málo používaný za 5500kč i s objektivem canon 50mm f1,8, což si myslím je super cena. Takže když k tomu pořídím ještě nějaký lepší širokáč, tak snad to bude OK :-)

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

 https://www.softcom.cz/eshop/canon-ef-s-10-18mm-f-4-5-5-6-is-stm-ew73c-lc-kit-_d198142.html

Tento širokáč vlastním a jsem s ním spokojen, jen je potřeba se s ním naučit.

před 6 lety

Blanka

5 příspěvků

 https://www.softcom.cz/eshop/canon-ef-s-10-18mm-f-4-5-5-6-is-stm-ew73c-lc-kit-_d198142.html

Tento širokáč vlastním a jsem s ním spokojen, jen je potřeba se s ním naučit.

před 6 lety

Přesně o tomto uvažuji a jsem ráda, že mi ho doporučujete ;-)

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Tu nabídku vám docela závidím, ale i přeji neb 600D vlastním i když za jiný peníz. Tak si ten foťák řádně vyzkoušejte a ať vám pak dobře slouží!

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.