Brand

Diskuse - D5100

Kateřina

1 příspěvků

Mužete mi prosím poradit jaky objektiv pro D5100 dostala jsem starší foták s AF-S NIKKOR 18-105 mm 1:3,5-5,6G a je neskutečně těžky existuje něco menšího jako objektiv aby mi  pasoval na tělo?? cmielka@seznam.cz

před 6 lety

Tony

42 příspěvků

Zalezi na vyuziti. Mensi bude treba Nikon 18-55mm f/3,5-5,6G ale dostanes se na skoro polovicni ohnisko nebo treba Nikon 35mm f/1,8G je drobek, ale s tim zoomovat nebudes uz vubec.

před 6 lety

Stanislav Lepič

2717 příspěvků

Ahoj,
tak existuje, ale tak snadné to není. Za mne 400g na objektiv zrcadlovky je dost v pohodě, 800g už je celkem znát a 2000g bylo fakt peklo. Kolem 200g bývají základní (kratší) seťáky 18-55mm a pak "pevné" objektivy bez možnosti zoomu - např. 1,8/35mm nebo 1,8/50mm a tam je právě ten detail, že jediným zoomem jsou pak vlastní nohy a buď jdeš blíž nebo couváš a občas prostě takovou možnost nemáš. Pro výběr pevného objektivu už je ale dobré vědět, který nejlépe vyhovuje tomu kterému fotografovi, což je zcela individuální.

Jinak doporučuji zkusit vydržet nějakou dobu s 18-105, protože 900g je u zrcadlovky ještě celkem málo (obě mé zrcadlovky tolik váží bez objektivu...). Pokud to i tak bude nepřekonatelné, pak by dávala smysl nějaká bezzrcadlovka - ta moje má cca 670g. Nebo ultrazoom "vše v jednom" např. Panasonic FZ200 - cca 550g. Nebo kompakt, třeba oblíbený Sony RX100 - cca 250g. Možnosti jsou. ; )

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.