Brand

Diskuse - D750 Marco a zoom - tipy

Alan

7 příspěvků

Zdravím vás všechny, chtěl bych Vas požádat o radu. Ve světě nekonečných možnosti je dost těžké najít tu nejlepší volbu a proto se obracím na vás.

 

Mám chvíli d750 fx a nemůžu si vynachválit. Momentálně užívám jen 50tku pevnou fx. Super sklo ale rsdd bych ještě přidal nějaký širokoúhlý objektiv a dost jsem přemýšlel jestli by nebylo lepší si má všestrannost pořídit zoom a k tomu bych rád měl macro obejtkiv. Mám v plánu se focením i přivydělat (rád bych živit). Jsem na zacatcich a nemám zatím velký budget takže pokud mozno něco za rozumné peníze.

 

Nějaké své tipy mám ale rád bych vaše názory. 

 

Ps: rád bych si ve volném čase zkoušel točit videa a střih. Takže bych chtěl ten případný zoom využít i na natáčení. Moje 50tka starý dcko je to super sklo ale má hold pomalý ostření ?

 

Díky všem 

před 5 lety

František

921 příspěvků

Ahoj. já k D750ce používám jako široký objektiv Tamron SP AF Aspherical Di LD IF 17-35mm 1:2,8 - 4 . S tím co z něj leze jsem spokojený, je to pravda trošku "Macek" ale to aspoň mně nevadí. Jako Makro objektiv a částečně kratší teleobjektiv používám SIGMA 105mm  1: 2.8 DG MACRO HSM... to je kus kovu, takže taky váha, ale za obraz to stojí nosit... Používám to i na portrét. Dobrý objektiv na portréty je 1.8 G od Nikonu.... ;-)

F

před 5 lety

Aleš

263 příspěvků

Zdravím,

nerad bych se Alana nějak dotknul, ale je to už druhý člověk, na kterého jsem natrefil, který si čerstvě pořídil zrcadlovku, o focení v podstatě nic neví, neumí si ani vybrat objektiv(y), ale už plánuje si focením přivydělávat a dokonce by se tím rád živil. Nechci nikomu brát iluze ze světa neomezených možností, ale stát se profesionálním fotografem, kterému klienti budou platit, chce přece jen trochu víc, než pořízení full frame fotoaparátu... Ale i přesto vám Alane přeju hodně zdaru... :-)

před 5 lety

Aleš

263 příspěvků

.

před 5 lety

Aleš

263 příspěvků

.

před 5 lety

Aleš

263 příspěvků

Nevím proč mi to tu skočilo víckrát...?

před 5 lety

František

921 příspěvků

to nevím Aleši , ale co vím je , že máš plnou pravdu... Alan bude muset hodně máknout a stejně tak pokud bude chtít uspět i investovat....ovšem to bude ta méně podstatná věc... Nastoupením do F1 ještě nikdo nejen nevyhrál, ale zatím se ani nekvalifikoval.. Technika je dnes ve fotografii na takové výši, že sama mnohokrát převyšuje možnosti ve kterých je ji schopen i dobrý fotograf využít... ale sama o sobě nikomu výsledky, natož obživu nemůže přinést. 

před 5 lety

František

921 příspěvků

to nevím Aleši , ale co vím je , že máš plnou pravdu... Alan bude muset hodně máknout a stejně tak pokud bude chtít uspět i investovat....ovšem to bude ta méně podstatná věc... Nastoupením do F1 ještě nikdo nejen nevyhrál, ale zatím se ani nekvalifikoval.. Technika je dnes ve fotografii na takové výši, že sama mnohokrát převyšuje možnosti ve kterých je ji schopen i dobrý fotograf využít... ale sama o sobě nikomu výsledky, natož obživu nemůže přinést. 

před 5 lety

František

921 příspěvků

a hele.... taky 2x :-D

 

před 5 lety

Aleš

263 příspěvků

Františku, to máš těžké. V dnešní době je fototechnika dostupná každému, což je na jednu stranu dobře. Ale má to i negativní stránku, během snad jednoho patnáctiletí se rozmnožili jako sarančata, různí i pseudo fotografové. Stačí si na netu zadat focení svateb a naskočí tam desítky art photographers a photo art studios atd. A když se člověk ale podívá na některé jejich portofila, tak by si spíše zasloužili uštědřit výprask, než požadovat kolikrát až nehorázné peníze. No co my však s tím? Nám stačí, že nás focení baví a nemusíme to dělat pro peníze, není-liž pravda Františku...cool

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.