Brand

Diskuse - filtry na bezzrcadlovku

Veronika

2 příspěvků

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s filtry od značky POLAROID (popř GOBE, nejšpíš sehnatelné jen na amazon) ? Kupuju bezzrcadlovku a chci si vybrat i filtry kní, máte někdo zkušenost s touto značkou? Popřípadě jakou značku byste doporučili?

 

https://www.fotoskoda.cz/polaroid-sada-filtru-uv-cpl-nd9-52-mm/?gclid=Cj0KCQjw9JzoBRDjARIsAGcdIDWysDsxHIzi4TcTdkgLaHzgZwKj0pQriKKqV6bYStArhSGQ_S_pWOIaAlmxEALw_wcB#/tab/discussion

 

https://www.amazon.de/Gobe-JapanOptic-16-Schichtenmehrfach-verg%C3%BCteter-Polarisationsfilter-black/dp/B014SIV21U/ref=sr_1_1?keywords=polfilter+gobe+52+mm&qid=1560767217&s=gateway&sr=8-1

 

Moc děkuji za rady a napady.

 

Veronika

před 5 lety

František

921 příspěvků

Ahoj. Polaroid ( set ) jsem na běžné focení používal, jako start do světa filtrů to asi jde použít. U setu mi chybí půlený filtr na ztmavení oblohy, který jsem musel koupit jinde, UV jsem nepoužíval, protože ne příliš kvalitní UV filtr na nikterak skvělém objektivu mi přišel jako kontraproduktivní, ( jako krytka se nevyplatí a obrazu nepřidá) naopak dobrý UV dnes používám na dobrém objektivu, ale je to taky jen "krytka".. v běžném prostředí se UV filtr moc nepoužije..je to spíš na hory, nebo k moři...prostě kde to svítí moc a obloha by byla nepřirozeně azurová. I když...v každém katalogu CK by zaplesali :-D Ale letos na Rhodosu se určitě hodit bude. CPL... no je jeden ze základních a ND 9, přijde mi slabý, někdy by se hodil ještě tmavší, někdy i podstatně tmavší....ale to si musíš vyzkoušet. Na rozmazaný potok to stačit bude ;-) . GOBE jsem neměl. Jako dobré filtry můžu doporučit HOYA FUSION, což už je trošku vyšší liga a není to ještě nic co by člověka zabilo cenou. 

František

před 5 lety

Veronika

2 příspěvků

Ahoj. Polaroid ( set ) jsem na běžné focení používal, jako start do světa filtrů to asi jde použít. U setu mi chybí půlený filtr na ztmavení oblohy, který jsem musel koupit jinde, UV jsem nepoužíval, protože ne příliš kvalitní UV filtr na nikterak skvělém objektivu mi přišel jako kontraproduktivní, ( jako krytka se nevyplatí a obrazu nepřidá) naopak dobrý UV dnes používám na dobrém objektivu, ale je to taky jen "krytka".. v běžném prostředí se UV filtr moc nepoužije..je to spíš na hory, nebo k moři...prostě kde to svítí moc a obloha by byla nepřirozeně azurová. I když...v každém katalogu CK by zaplesali :-D Ale letos na Rhodosu se určitě hodit bude. CPL... no je jeden ze základních a ND 9, přijde mi slabý, někdy by se hodil ještě tmavší, někdy i podstatně tmavší....ale to si musíš vyzkoušet. Na rozmazaný potok to stačit bude ;-) . GOBE jsem neměl. Jako dobré filtry můžu doporučit HOYA FUSION, což už je trošku vyšší liga a není to ještě nic co by člověka zabilo cenou. 

František

před 5 lety

Dorbý den, foták si kupuji převážně na cestování do hor, takže dle rady usouzuji, že by mi tedy Polaroid UV filtr mohl stačit na mé použití, i další z této sady. Kupuji si Fujifilm x t100 a na ten sháním vhodné filtry, tak doufám, že tedy (i dle vašeho komentáře) by sada od Polaroidu měla snad stačit na mé použití a na kvalitu fotáku, snad udělají více parády než opačně.

 

Děkuji moc za radu.

před 5 lety

František

921 příspěvků

https://www.4foto.cz/4foto-60-fotograficke-filtry-pro-krajinu/ 

Veroniko není zač, jestli Tě zajímá ještě nějaký názor na krajinu a filtry můžeš kouknout i na krátké video od dvou pánů, kteří na stránce 4Foto mají nejen toto užitečné video...

Hezké hory přeju... :-)

F

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.