Brand

Diskuse - Fotoaparát do 50 000 s makro objektivem

bobo

1 příspěvků

Dobrý den,

 

  potřebuji poradit při výběru fotoaparátu. Byl by primárně určen na fotografování květin a rozpočet je 50 000,- včetně příslušenství. Byla mi doporučena značka Canon, ale žádný konkrétní typ. Za každý užitečný tip budu ráda.

před 4 lety

Stanislav Souček

4569 příspěvků

Dobrý den,

 

  potřebuji poradit při výběru fotoaparátu. Byl by primárně určen na fotografování květin a rozpočet je 50 000,- včetně příslušenství. Byla mi doporučena značka Canon, ale žádný konkrétní typ. Za každý užitečný tip budu ráda.

před 4 lety

Pokud Canon, tak za sebe mohu doporučit, neb mám s takovou kombinací zkušenost, objektiv Canon 100/2,8 L IS USM na těle Canon 6D. Netvrdím, že neexistuje jiná kombinace či model, ale s touto mám velmi dobré zkušenosti! Objektiv bych doporučil jednoznačně a FF tělo bude veliké plus.

St. 

před 4 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Dobrý den, je daný rozpočet pouze na fotoaparát nebo na celkové řešení fotografování  květin? Ptám se totiž proto, že nákupem fotoaparátu veškeré investice nekončí, ba naopak. Pokud už nemáte zázemí a někoho, kdo je fotograf, tak budete potřebovat ještě nějaká světla (ať už trvalá či záblesková, pokud se tedy nebudete spoléhat na denní světlo), nějaké pozadí, SW na úpravu fotografií (asi předplatné Photoshop + Lightroom?) a určitou částku  na nějakou formu vzdělání ve smyslu "jak upravovat fotografie". Pak ještě nejspíš stativ, paměťovou kartu, brašnu.

 

Kolega Vám poradil velmi dobře. Jen je potřeba si předem říct a uvědomit, co vše bude potřeba kromě fotoaparátu financovat.

před 4 lety

Stanislav Souček

4569 příspěvků

Dobrý den, je daný rozpočet pouze na fotoaparát nebo na celkové řešení fotografování  květin? Ptám se totiž proto, že nákupem fotoaparátu veškeré investice nekončí, ba naopak. Pokud už nemáte zázemí a někoho, kdo je fotograf, tak budete potřebovat ještě nějaká světla (ať už trvalá či záblesková, pokud se tedy nebudete spoléhat na denní světlo), nějaké pozadí, SW na úpravu fotografií (asi předplatné Photoshop + Lightroom?) a určitou částku  na nějakou formu vzdělání ve smyslu "jak upravovat fotografie". Pak ještě nejspíš stativ, paměťovou kartu, brašnu.

 

Kolega Vám poradil velmi dobře. Jen je potřeba si předem říct a uvědomit, co vše bude potřeba kromě fotoaparátu financovat.

před 4 lety

Máš pravdu, Tome! Na důkladný stativ, nejlépe s vyositelným středovým sloupkem, jsem zapomněl. Karta a brašna výslednou cenu už tolik neovlivní. Ovšem, počítal jsem s focením v plenéru. Pokud se světel týká, pak záblesky a z trvalých jen LED, kvůli teplotě! Přece jen jde o živé organismy!

St. 

před 4 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Přesně tak... naprostý souhlas. Zda-li bude potřeba ještě něco dál můžeme už jen hádat, třeba nám svou představu ještě tazatelka upřesní.

před 4 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.