Brand

Diskuse - Fotoaparát do 7000

Jan

3 příspěvků

Dobrý den, chtěl bych si koupit fotoaparát tak do 7000 Kč. Chci s ním fotit především krajinu, případně osoby s krajinou (ne tedy lidi ci objekty v pohybu). Co jsem slyšel tak udajně jsou na toto výborná značka Sony, bohužel nic konkrétního zatím v oku nemám. Budu rád za jakoukoliv radu, pokud bude i konkrétní model, budu ještě radši.

před 7 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Dobrý den, na krajinu se hodí, když má fotoaparát široký úhel záběru, tzn. ohnisko ideálně třeba už od 24mm.

před 7 lety

František

921 příspěvků

Ahoj Jane.

Zrovinka o vlákno níž jsme řešili fotoaparát do 5000. Jako výsledek jsme doporučovali buď nic nekupovat a nebo vyhrabat z prasátka alespoň k dvojnásobku - tedy kolem 10 000, aby vůbec to mělo cenu pořizovat a nefotit mobilem. Opravdu v těchto cenových relacích je to bída, ale jestli trváš na cenové hladině a novotě tak snad pouvažuj nad sony cyber shot DSC-HX 50 ;HX60.....ale zázraky nečekej... fotit to bude  (pouze Jpg formát.) Pokud by jsi se z takového druhu aparátu chtěl pokusit vyždímat něco v RAW formátu....snad by se dal pořídit Olympus TG-4 se kterým můžeš i do vody, doknce pod hladinu do 15m a je to takový odolnější kompakt.

Já osobně doporučuju zabavit i bráchovi prasátko a zabít rovnou dvě.... :-D

 

František

před 7 lety

Jan

3 příspěvků

Děkuji za rady, když teď na to koukám, možná půjdu do foťáků z druhé ruky, tam bych mohl už něco najít

před 7 lety

Tomáš

10315 příspěvků

To  určitě ano... jen je dobré jej před koupí ozkoušet (více tipů v tomto článku https://www.fotoradce.cz/rady-a-tipy-pro-nakup-pouzite-foto-techniky )

před 7 lety

Jan

3 příspěvků

A když teda uvažuji o koupi použitého foťáku, můžete mi doporučit někaé konkrétní modely?

před 7 lety

František

921 příspěvků

no pokud by šlo o kompakty pak doporučuju zapátrat po kompaktu s 1´´ ( nebo s obdobně "větším" snímačem)...konkrétní modely? Can řada G...ale nejspíš jen G5,G7, G9 a od Nik Coolpix řady P ale doporučuju od P7000 výše. ...tedy 7100 7700 a7800..., možná by se dal dnes najít už i nějaký používany z řady Sony Rx100 z roku 2013, ale hledat a jak píše Tom - vyzkoušet!! Ale je toho pomálu...obvykle se jich majitelé nezbavují...

před 7 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.