Brand

Diskuse - Fotoaparát pro focení a natáčení halových sportů

Zdeněk

1 příspěvků

Ahoj,

 

chci vás poprosit o radu s výběrem fotoaparátu pro natáčení videa halových sportů a dále focení čehokoliv na úrovni běžného použití. Nejsem znalec, tak prosím omluvte strukturu mého dotazu.

Mám následující podmínky:

1) ovladatelnost - aby ho dokázal nastavit a použít téměř každý(natáčet a fotit bude víc lidí napříč družstvy - nemáme placený oddílový aparát, tže vše dělají nadšenci, ale chceme to dětem každým rokem nějak vylepšit a nyní přišla řada na foto a video

2) cena - ideální limit je max 15 tis., ultra max limit je 20 tis., vím není to moc, ale pro naše účely až dost, přeci jen jsme jen malý sportovní klub

3) definice veškerého příslušenství, které je k výkonu potřeba(stativ, objektivy, filtry), aby se vešlo do limitu

 

O jakém, přístroji jsem přemýšlel:

a) nejdříve mne napadla videokamera -  je také řešením, ale chceme i fotit v rámci jednoho přístroje(sice se na kamery dá i fotit, ale to jsem zavrhl - třeba mne vyvedete z omylu), přesto pokud byste měli tip, znovu vezmu tuto položku v potaz

b) po té mne po pročtení pár webů napadla zrcadlovka, ale ta je vzhledem k nízkému finančnímu limitu pasé, vyjma bazarových a navíc je složitější ji nastavovat(to je pro mne jedno z důležitých kritérií - nebudeme natáčet jen v jedné jediné hale, aby nastavení zůstalo stejné), byť pro video by se hodila

c) z fotoaparátů jsem koukal na tyto:

 

SONY Cybershot DSC-RX100...všechny řady

SONY Cybershot DSC-RX10

Canon PowerShot G7 X...všechny řad

LUMIX GX80

 

Dotazy:

I. Co byste mi doporučili(samozřejmě i z jiných typů fotoaparátů)?

II. Kde bych měl nakupovat vzhledem k ceně, servisu, záruce, komunikaci atd?

 

 

Všem předem moc děkuji rady a čas, který trávíte odpověďmi.

 

Zdeněk

před 5 lety

STigre

164 příspěvků

Zdeňku, obávám se, že žádnou odpověď jsi ještě nedostal z toho důvodu, že žádná rozumná s ohledem na cenový limit neexistuje. Focení a natáčení v jakékoliv sportovní hale je na fotografickou techniku asi vůbec ta nejnáročnější disciplína. Důvodem je nízká hladina a většinou mizerná kvalita (většinou výbojkového) osvětlení. Pro použitelné výsledky je potřeba hodně světelný objektiv a tělo fotoaparátu, které je schopné dávat dobré výsledky (malý šum) i při vysoké citlivosti. Takže drahý objektiv i foťák. Dobrý a zkušený fotograf by občas mohl použitelného výsledku dosáhnout i s levnější technikou, ale když jako třešničku na dortu uvádíš, že s tím bude fotit každý, kdo má ruce a nohy, tak by nepomohlo, ani kdybys cenový limit zvednul třeba na trojnásobek. Ty foťáky, které uvádíš, jsou všechny dobré, ale ne na focení a točení sportu v hale. Přeji pěkný den, Jarda

před 5 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.