Brand

Diskuse - Jaký digitální komprakt

arane

4 příspěvků

Jaký digitální komprakt

Dobrý den, hledám digitál kompakt jako druhý foto k Nikon F70 -mám ve výběru Canon G7, Power Shot S5 a Panasonic LX2. Všechny tři mi celkově všemi parametry vyhovují až na vyjímky - u G7 menší světelnost a zbytečně 10Mg na malý čip, u S5 vadí trochu větší rozměry a nedokážu posoudit jestli není na škodu kvality foto tak široký rozsah zoomu, ale zase vyhovuje světelnost, u Panasonicu by mi možná chyběl hledáček. Nezáleží mi na ceně, takže jestli mi můžete poradit nejvýhodnější vzhledem ke kvalitě foto. Případně jiné srovnatelné, ale nechci zrcadlovku. Děkuji arane

před 17 lety

Tomáš

10315 příspěvků

Jaký digitální komprakt

Dobrý den, hledám digitál kompakt jako druhý foto k Nikon F70 -mám ve výběru Canon G7, Power Shot S5 a Panasonic LX2. Všechny tři mi celkově všemi parametry vyhovují až na vyjímky - u G7 menší světelnost a zbytečně 10Mg na malý čip, u S5 vadí trochu větší rozměry a nedokážu posoudit jestli není na škodu kvality foto tak široký rozsah zoomu, ale zase vyhovuje světelnost, u Panasonicu by mi možná chyběl hledáček. Nezáleží mi na ceně, takže jestli mi můžete poradit nejvýhodnější vzhledem ke kvalitě foto. Případně jiné srovnatelné, ale nechci zrcadlovku. Děkuji arane

před 17 lety

Dobrý den, vzhledem ke kvalitě fotografií je z celkového pohledu ze tří uvedených fotoaparátů asi nejlepší Canon PowerShot G7, ačkoliv S5 IS na tom bude velmi podobně. Ze třídy ultrazoomů by stál za zvážení také Panasonic DMC-FZ50 http://www.fotoradce.cz/specifikace-fotoaparatu.php?id=501 - ovládání zoomu na objektivu je značnou výhodou - ovšem o FZ50 nelze říci, že je to běžný kompakt (hlavně kvůli rozměrům). Z ostatních fotoaparátů bych se být Vámi ještě zkusil podívat také na Casio EXILIM Pro EX-P700 http://www.fotoradce.cz/specifikace-fotoaparatu.php?id=092 - ale není to zrovna nejnovější model.

před 17 lety

Martin

283 příspěvků

Jaký digitální komprakt

Dobrý den, hledám digitál kompakt jako druhý foto k Nikon F70 -mám ve výběru Canon G7, Power Shot S5 a Panasonic LX2. Všechny tři mi celkově všemi parametry vyhovují až na vyjímky - u G7 menší světelnost a zbytečně 10Mg na malý čip, u S5 vadí trochu větší rozměry a nedokážu posoudit jestli není na škodu kvality foto tak široký rozsah zoomu, ale zase vyhovuje světelnost, u Panasonicu by mi možná chyběl hledáček. Nezáleží mi na ceně, takže jestli mi můžete poradit nejvýhodnější vzhledem ke kvalitě foto. Případně jiné srovnatelné, ale nechci zrcadlovku. Děkuji arane

před 17 lety

Poměrně kvalitní výstup produkuje i FujiFilm, např. S6500fd příp. o něco vyspělejší S9600. Opět jsou to ale poměrně robustní foťáky typu EVF nebo-li ultrazoomy srovnatelné s Panasonicem FZ50. Jejich minusem je chybějící optická stabilizace a horší světelnost objektivu, plusem naopak použitelné vyšší ISO 400 i 800. A ke Canonu, než nový Canon S5, tak raději bych volil starší typ S3 - viz zde v jiném tématu o velikosti senzorů, ale osobně by mi u obou v porovnání s konkurencí vadilo nízké rozlišení elektronického hledáčku. Spíše mi to připadá na poměrně široký rozsah výběru - od poměrně malých, byť "vyspělých" kompaktů G7, LX2 až po rozměrnější kompakty typu EVF (S5 a ty námi zmiňované).

před 17 lety

Honza

13 příspěvků

 Zdravím,chtěl bych si pořídit nějaký starší lepší kompakt.Podle recenzí se mi líbí canon g15-16.Má ho cenu koupit za 5000kč nebo je to moc?Nebo jsou i podobné novější modely?Momentálně používám olympus sz-16,ale ten nefotí moc hezky.Cena tak cca do 7000kč
Jinak ho budu používat na rodinné foto,dovolená

před 6 lety

Martin

7 příspěvků

Ahoj, já jsem po testech hodně spokojen s Ricoh GR 2 ka. APS-C snímač, světelný f/2.8 objektiv, velikost do kapsy. Cenovka je tedy jinde, ale pokud chcete vyloženě kompakt, díval bych se na novější stroje. Případně bych zauvažoval o nějaké bezzrcadlovce od Olympusu.

 

Pár fotoaparátů jsem sepsal v následujícím článku, tak doufám že pomůže wink:

http://www.martinsistek.cz/blog/cestopisy/nejlepsi-cestovni-fotoaparaty/

před 6 lety

František

921 příspěvků

 Zdravím,chtěl bych si pořídit nějaký starší lepší kompakt.Podle recenzí se mi líbí canon g15-16.Má ho cenu koupit za 5000kč nebo je to moc?Nebo jsou i podobné novější modely?Momentálně používám olympus sz-16,ale ten nefotí moc hezky.Cena tak cca do 7000kč
Jinak ho budu používat na rodinné foto,dovolená

před 6 lety

Ahoj Honzo.

Do 5000 je jej možné pořídit, ale je na zvážení, jestli ještě nepošetřit a nezkusit sehnat použitý G7x a nebo sony Rx100. Chce to ale pohlídat, obvykle se cenově pohybují malounko nad pomýšlenou hranicí... viz https://www.paladix.cz/bazar/index.php?q=canon+G7X .. ale sony je třeba tady https://foto.bazos.cz/inzerat/86743465/Sony-Cyber-Shot-DSC-RX100.php za velmi slušnou cenu.... Co ovšem bude jinak je zoom aparátu. Ani jeden totiž mezi ultrazoomy nepatří, tak při přechodu ze SZ16ky je třeba s tím počítat. Ovšem službu jako rodinný fotoaparát , skladný a dobrý oba udělají...

F

 

před 6 lety

Honza

13 příspěvků

Děkuji za odpovědi a ještě bych se zeptal zda Panasonic Lumix FZ200 by byl lepší než můj dosavadní Olympus SZ-16?Pročítal jsem recenze a má dobrou světlost a i zoom

 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Děkuji za odpovědi a ještě bych se zeptal zda Panasonic Lumix FZ200 by byl lepší než můj dosavadní Olympus SZ-16?Pročítal jsem recenze a má dobrou světlost a i zoom

 

před 6 lety

V každém případě byl! Je větší,těžší, ale má hledáček i plně polohovatelný displej a sáňky pro externí blesk a ta světelnost je skvělá. Což se projevuje v lepší ochotě ostřít s delším zoomem, nedegraduje to difrakce, která je u olyho na delších ohniscích všudypřítomná.  

 

před 6 lety

František

921 příspěvků

Děkuji za odpovědi a ještě bych se zeptal zda Panasonic Lumix FZ200 by byl lepší než můj dosavadní Olympus SZ-16?Pročítal jsem recenze a má dobrou světlost a i zoom

 

před 6 lety

Můžu potvrdit, že tento aparát je pohodový UZ. Snímač o velikosti 1/2,33  ( cca 6x4mm) s rozlišením 12 Mpx je tak maximum toho co se na takový dá navršit.  Měl jsem tu možnost si s ním zkusit fotit a myslím, že kdo na zoomu u aparátu trvá, tak zklamaný z něj nebude. Je to skutečně praktický ALL in one a na běžné focení bohatě stačí. Objektiv sice má velmi dobrou světelnost, ale také mírně trpí na odlesky v protisvětle, tak je dobré na to myslet. Kresba objektivu mi přišla slušná, nejlepší je asi ve středu zoomu, ( cca od 50mm do 200mm ) měkčí je na nejširším ohnisku a podobné je to i na konci.  Objektiv je lépe moc neclonit nejhezčí výsledky co do ostrosti mi přišly na clonu 4 - 5,6. Objektiv má 52mm závit na filtry a tyto - hurá ! - lze na něm nechat i při vypínání přístroje, protože se objektiv nezasouvá celý do tubusu a tak nevadí nasazené doplňky. Elektronický hledáček je príma, ale jsem zmlsaný ze zrcadlovky, tak mi přišel velmi malý. Použitelný však je dobře, ale při ostrém slunci za něj olíznete všech pět prstů .  V jpg je dobrý tak do 800 ISO , digit. šum se v RAW projevuje od ISO 400.  Aparát umožňuje i nastavování odšumování snímků v rozsahu -2 -0 - +2 , nejvíc je to poznat při vyšších ISO kde max odšumování na 400 ISO už snímky velmi viditelně rozmývá a ztrácí se kresba. Doporučuju používat střed parametru a nebo i mínusové veličiny. Myslím , že teď je jeden na Megapix v bazaru za  7t. se zárukou 1/2roku.

před 6 lety

Honza

13 příspěvků

Děkuji moc za odpověď

před 6 lety

Honza

13 příspěvků

Ještě se zeptám zkušených,je nějaký kompakt, který hezky fotí i při menším světle a má zoom aspoň 8-10x? Může být i starší do těch 7000kč.Líbí se mi Olympus stylus XZ-2,ale nevím zda ten 4x zoom nebude málo?

Omlouvám se za tolik dotazů,ale chci zjistit co nejvíce informací než něco koupím.

Děkuji moc

před 6 lety

František

921 příspěvků

Ještě se zeptám zkušených,je nějaký kompakt, který hezky fotí i při menším světle a má zoom aspoň 8-10x? Může být i starší do těch 7000kč.Líbí se mi Olympus stylus XZ-2,ale nevím zda ten 4x zoom nebude málo?

Omlouvám se za tolik dotazů,ale chci zjistit co nejvíce informací než něco koupím.

Děkuji moc

před 6 lety

Honzo, s Těmi zoomy je to tak,, že se musíš koukat na ohniska, odkud - kam se dostaneš. Jestli to bude málo.....?

...kdo je zvyklý používat přiblížení 24x , tomu to jistě málo přijde a ani nevezme v potaz, že druhá polovina zoomu od 15x - 24x je použitelná velmi omezeně z důvodů jak ztráty ostrosti, zvýšení nejnižší použitelné clony a v neposlední řadě i díky tomu, že se z ruky prostě nic solidního teleobjektivem na ohnisku 600mm nedá udržet...a to nemluvím o tom, že tam by čas musel být už jen podle toho známého pravidla aspoň 1/600 a tím pádem Ti vyjde ISO 800 - 1200....co to udělá se snímkem je nasnadě. Ale výrobci na tom založili komerční nabídku a co horší....uživatelé na to slyší...a výsledky tomu také obvykle odpovídají. 

Naopak ten, který kdy měl v ruce zrcadlovku s "oblíbeným" setovým objektivem 18-55mm s tím mnohdy fotí od pořízení až do konce a ani si neuvědomuje, že vlastně používá zoom pouhých 3x...... Tak odpověď je v tomto jasná. Zoom je hezká věc,, ale jak velký je skutečně potřeba a jak velký se dá využít ? Myslím, že se v odpovědi dostaneme skutečně tak k hodnotě max 8x.  nebo ať nejsem při zemi 10x na což pomýšlíš... Ovšem i výrobci zrcadlovek objektivy na takové změny ohnisek běžně nekonstruují...a dělí rozsah mezi alespoň dva zoom objektivy. Důvod je jasný. Vyrobit to jde, ale obvykle výsledek nestojí za to. Ostatně se to ukazuje i při používání toho FZ200, kde jsem již psal, že ten objektiv je na začátku a konci prostě v kresbě slabší...to je právě přesně ta daň za 24x přiblížení...a výrobce zcela rozumně umístil nejlepší oblast zoomu do těch nejvíce používaných ohnisek.( ale musím říci, že i tak mi přišly ty výsledky z Panas. nadstandardní ve třídě UZ s tak malým snímačem) Kdo chce ale opravdu seriózně používat ex dlouhá ohniska tak si na to nekoupí UZ.....byť se to tak jmenuje , tváří i prezentuje...tak tudy cesta nevede. Jo a ještě si půjčím to reportážní...."máš pocit, že máš nedobré fotky?...tak jdi blíž....!!!! " Nikde tam není napsáno tak zazoomuj..... :-D 

Co se týče toho Olymp. jestli to bude stačit.... no bude, jestli nemáš vyslovně už teď jiné požadavky a záměry. Nad hlavou mám odloženu svou Prakticu B100,, což je kinofilmová zrcadlovka a je na ní nasazen tehdejší dostupný "teleobjektiv" s ohniskem 135mm. Olympus má na konci zoomu 112mm což je opravdu jen o krok dopředu méně. 

František

před 6 lety

Aleš

263 příspěvků

Zdravím Františku a musím ti dát, jako obvykle za pravdu cool.

Jen dodám svůj osobní názor. Použivání zoomů je obvzláště pro začínající fotografy

cestou do fotografického "pekla". Objektivy s proměnlivým ohniskem, by měli vzít v 

potaz až "vyučení" fotografové, kteří ví proč a jak taková skla používat. Vím o čem

mluvím, vedu fotokurzy pro začátečníky a vidím na vlastní oči, co dovedou zoomy

napáchat...wink

před 6 lety

Honza

13 příspěvků

 Tak jsem podle recenzí a momentálni nabídky koupil za 4000kč Olympus stylus XZ-2,tak snad budou fotky hezčí než u mého stavajiciho Oly sz-16.Musím se s ním ale naučit fotit, protože jsem takový foťák zatím neměl.

Existuje nějaká stránka nebo odkaz pro amatéry,jak se naučit fotit?

Děkuji

před 6 lety

zdenda77

1430 příspěvků

Je tady řada článků, které jsou pro začátečníky srozumitenější v sekci  Fotografujeme . Články hledej mezi nejstaršími, tam jsou vysvětleny pojmy ISO ,clona čas závěrky a jejich proměnná, histogram atd...

Jestli máš rád odbornější výklady včetně technických popisů co a jak funguje, tak pak se koukni na stránky p.Pihana FotoRoman.cz v sekci odborné články.

 

 

před 6 lety

sladas

4173 příspěvků

Zde také něco najdeš https://www.milujemefotografii.cz .

před 6 lety

František

921 příspěvků

a taky se dá kouknout sem.... https://www.digimanie.cz/fotime-s-koalou/  tam je vše po lopatě, jen se to nesmí chtít spolknout najednou... :-D 

František

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.